Zimowe spacery z noworodkiem

Dzieci stanowią o naszej przyszłości. Staramy się o nie dbać najlepiej jak potrafimy. Czasem poświęcamy im nawet całe swoje życie. Rezygnujemy dla nich z pracy zawodowej, dzielimy z nimi każdą z chwil naszego życia. Kiedy zostajemy rodzicami cały nasz dotychczasowy świat się zmienia. Potrafimy wszystko podporządkować naszym pociechom, nie oczekując jednocześnie niczego w zamian. Szczególnie te najwcześniejsze lata okraszamy ogromną dozą opiekuńczości i staramy się przychylić im nieba. Doskonale zdając sobie sprawę, że otoczenie, w którym będą dorastać, a potem żyć na własną rękę wcale nie musi być przyjemne. To jest ten ich jedyny czas, gdzie pozwalamy im na pełną beztroskę jednocześnie zaspokajając wszystkie ich potrzeby i zachcianki. To dla nich właśnie ciężko pracujemy, by nie oglądać ich płaczu, który dla rodzica jest najgorszą z możliwych ran na sercu.
Małe dziecko jest bardzo wymagającym towarzyszem. Ma wiele potrzeb, których często nie potrafi jeszcze jasno zakomunikować. Karmienie, przewijanie, wizyty u lekarza, ciągłe otaczanie je opieką są przykładami potrzeb fizjologiczno-psychologicznych. W toku rozwoju dziecka pojawia się coraz więcej czysto materialnych wymagań, które my jako rodzice musi z rozsądkiem spełniać. Ciuszki, z których dzieci wyrastają, łóżeczka, zabawki i w końcu wózki są tak samo ważne jak choćby wspomniane wcześniej przewijanie. Szczególnie widoczne jest to w dzisiejszych czasach, kiedy to producenci zdają się startować w wyścigach na technologie, bezpieczeństwo i innowacyjność wyposażenia małego dziecka.
Historia wózków dziecięcych liczy już kilkadziesiąt dekad. Ich wygląd, funkcjonalność i powszechność zmieniała się na przestrzeni lat. Najpierw były one nie pchane lecz ciągnięte, bardzo drogie i przeznaczone jedynie dla klas wyższych. Świadczyły o statusie materialnym rodziców. Nic dziwnego więc, że na starych fotografiach spotkamy wózki przypominające karoce, dorożkę. Z biegiem czasu stawały się coraz to powszechniejsze. W związku z tym ich producenci zaczęli wprowadzać różne ich rodzaje, na różne okoliczności. Dziś spotykamy się z wózkami głębokimi, z gondolą, dla wieloraczków, parasolki. Służą już nie tylko do przewożenia dziecka z miejsca na miejsce, ale także do usypiania i wspólnej zabawy.
Najbardziej zbliżoną kategorią do oryginalnego przeznaczenia wózka są wózki spacerowe dla dziewczynki i dla chłopca. Wyposażone często są one w dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak: hamulce, pasy, amortyzowane materace. Producenci nie zapominają też o rodzicach, tworząc specjalne osłonki, kosze na zakupy, spersonalizowane rączki.
W porównaniu z dawnymi czasami, dziś mamy szeroki wybór wózków i akcesoriów do nich. A wszystko to stworzone z pasji i miłości do naszych dzieci. Niektóre produkty możemy dobrać nie tylko pod płeć naszej pociechy ale także z uwagi na jej charakter i zainteresowania. Świat dzisiaj stwarza więc wiele wspaniałych możliwości do dbania o własne potomstwo. Bywa to często niesamowitą pomocą dla rodziców, którzy muszą sprostać nie tylko wymaganiom swojego dziecka, ale także i być na bieżąco z doktryną i rozwojem cywilizacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here