Wózek

Gdy dowiedujemy się o tym, że niedługo zostaniemy rodzicami – czas przygotować się na dodatkowe wydatki. Wyprawka to hasło, które przyprawia przyszłych rodziców o nielada ból glowy. Niezbędnym elementem wyprawki każdego dziecka jest wózek. Wybór wózków na rynku jest tak ogromny, że rodzice mogą przebierać w ofertach i z pewnością każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Ceny wózków dostępnych na rynku wahają się od kilkuset złotych aż po kilkanaście tysięcy złotych. Możemy wybrać sobie wózek z produkcji masowej lub indywidualnej, robiony na nasze zamówienie. Jest zatem w czym wybierać, ale czy dla dzieci w różnym wieku sprawdzi się ten sam rodzaj wózka?
Na początek wybieramy wózek głęboki, wyposażony w tak zwaną gondolę, która w zależności od modelu wózka może posiadać różne dodatkowe funkcje. Jednakże gondola nie rośnie razem z dzieckiem, więc prędzej czy później każdy malec z niej wyrośnie. Co wtedy zrobić? Otóż w życiu każdego dziecka przychodzi czas na to, aby wózek głęboki zamienić na wózek spacerowy, który to pod wieloma względami może się okazać znacznie wygodniejszy, szczególnie dla rodzica. Wózki spacerowe mają różny stopień regulacji oparcia i tak niektóre z nich można rozkładać praktycznie całkiem na płasko, natomiast inne jedynie do pewnego stopnia. Co więcej są one różnej wielkości – można postawić na mały, lekki i zwinny, a przede wszystkim składany do filigranowych rozmiarów wózek spacerowy typu parasolka lub postawić na wygodę i komfort jazdy, kupując znacznie większy i bardziej wytrzymały, ale zarazem także znacznie większy po złożeniu, a tym samym mniej poręczny wózek spacerowy. W tej kwestii podobnie, jak we wszystkich innych każdy sam musi postawić na to, co bardziej będzie mu potrzebne. Grunt, że wybór tego rodzaju wózków na rynku ponownie jest tak ogromny, że i tutaj także każdy z nas z pewnością znajdzie coś odpowiedniego i dopasowanego w pełni do jego wymagań.
Kiedy powinniśmy pomyśleć o wymianie wózka głębokiego na wózek spacerowy? Przede wszystkim wtedy, gdy nasze dziecko zacznie wyrastać już z gondoli (zwyczajnie przestanie się w niej mieścić). Teoretycznie producenci podają że dziecko może zacząć korzystać ze spacerówki po ukończeniu przez nie szóstego miesiąca życia, jednakże w praktyce dobrze jest, aby niemowlę po przejściu na spacerówkę było już siedzące. Niestety w praktyce bardzo rzadko sześcio-miesięczne dziecko potrafi samo usiąść. W związku z tym przy takim maleństwie warto postawić na spacerówkę, która jest w pełni rozkładana na płasko, aby nie stanowiła nadmiernego obciążenia dla niewykształconego jeszcze do końca kręgosłupa naszego dziecka. Zatem także w tej kwestii, jak we wszystkich pozostałych, związanych z naszymi dziećmi powinniśmy stawiać przede wszystkim na ich zdrowie. Jak to kiedyś powiedziano – po pierwsze nie szkodzić i to powinno być właśnie nasze przewodnie hasło w opiece nad maleństwem. Wybierzmy najlepszy wózek spacerowy, który będzie dostosowany zarówno do naszych potrzeb, jak też do wieku i aktualnego stopnia rozwoju naszego dziecka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here