Spacerówka ze śpiworkiem

W czasie letnich dni nabywamy ochoty na częstsze spacery, zwłaszcza jeśli jesteśmy rodzicami małego dziecka. Dlaczego tak się dzieje?
Piękna pogoda za oknem, świecące słońce, błękitne niebo, świeże i czyste powietrze, aż zachęcają do kontaktu z przyrodą. W dodatku kiedy jest ciepło, odpada nam bardzo duży kłopot, który często u dzieci powoduje niespodziewane ataki płaczu lub wybuchy nieposkromionych emocji – a mianowicie skomplikowany proces zakładania ciężkich butów oraz wielu warstw ubrań chroniących przed niską temperaturą. W czasie gorących dni wystarczy, że założymy dziecku buciki i już możemy zbierać się do wyjścia. Najbardziej przydatny letnią porą będzie wózek spacerówka. Jego składany daszek pozwoli uchronić dziecko przed mocnymi promieniami słonecznymi, a także zabezpieczy naszą pociechę przed niespodziewanymi kroplami deszczu. Taki wózek jest bardzo często dodatkowo wyposażony w odpinaną parasolkę, która świetnie sprawdzi się w różnych sytuacjach pogodowych, a co więcej, będzie można ją także odpiąć i na przykład wziąć do ręki, gdy chcemy oddalić się od wózka.
Dla kogo najlepszy będzie wózek spacerówka? Dla wszystkich rodziców, którzy chcą odciążyć swój kręgosłup od niewygodnego, ciężkiego w noszeniu standardowego wózka używanego w czasie brzydkiej pogody, kiedy dziecko musi mieć dodatkowe zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi. W czasie pięknych, słonecznych i ciepłych dni wózek spacerowy doskonale zastąpi klasyczny wózek. Jego lekka struktura oraz szybki i prosty mechanizm składania-rozkładania świetnie sprawdzi się też w sytuacji, gdy chcemy jechać na wakacje. Ponadto w postaci złożonej nie zajmuje wiele cennego miejsca w bagażniku. Wystarczy spakować go do samochodu i wyjmować za każdym razem, gdy go potrzebujemy. Rozkładanie i składanie zajmuje mniej niż minutę, więc jesteśmy w stanie to zrobić nawet trzymając za drugą rękę nasze dziecko. Taki rodzaj wózka jest odpowiedni dla wszystkich dzieci, które z zaciekawieniem obserwują otaczający je świat w pozycji siedzącej. Jest to wygodne i korzystne dla dziecka, kiedy to może wykorzystać swoje umiejętności utrzymania pozycji siedzącej podczas spaceru. Zmieniające się obrazy, sytuacje, ludzie, zwierzęta i rośliny to doskonała okazja do obserwacji codziennego życia. Dziecko poznaje wtedy otoczenie, odbiera szereg bodźców niedostępnych w zaciszu domowym, wtedy też rozbudza się w nim ciekawość poznawcza.
Spacerowy wózek z powodzeniem przyda nam się w wielu życiowych sytuacjach, a odpowiednio użytkowany posłużyć może naprawdę kilka dobrych lat. Po tym, jak nasze dziecko z niego wyrośnie, bez problemu możemy go sprzedać jako używany. Możemy również oddać za darmo innym, potrzebującym rodzicom lub wymienić się na coś, co aktualnie jest nam potrzebne. Istnieje sporo grup społecznościowych skupiających ludzi, którzy poszukują przedmiotów z drugiej ręki dla swoich dzieci. Jest to jednocześnie postawa proekologiczna oraz inicjatywa społeczna, która pozwala zaspokoić potrzeby rodzin bez zbędnych wydatków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here