Wybór spacerówki

Obecnie jesteśmy świadkami szczególnie upalnego lata. Jednych to bardzo cieszy, inni na pewno marudzą na wysokie temperatury. Jedno jest pewne- tak upalne dni nie zachęcają do pozostania w domu, a wręcz przeciwnie, do wybrania się na spacer lub całodzienną wycieczkę.
Jeśli jesteśmy rodzicami na pewno nie obce są nam spacerówki dziecięce ułatwiające codzienne wyprawy z naszym maluchem. Spacerówki dziecięce to wózki o często lekkiej, aluminiowej konstrukcji, których domeną jest zwrotność i łatwość w transporcie. Ale ich wyjątkową zaletą jest umożliwienie dzieciom obserwowania otaczającego je świata podczas spacerków i dłuższych wypraw.
Kiedy małe dzieci podróżowały w typowych wózkach dla niemowlaków, czyli gondolach, niewiele widziały poza szczeliną. Leżenie na płasko bywa męczące, zwłaszcza jeśli podrastamy, jesteśmy bardziej mobilni i ciekawscy świata. Dzieci z każdym dniem dostrzegają więcej, zaczynają rozróżniać więcej kształtów i kolorów, reagują na dźwięki i chcą widzieć, skąd one pochodzą. Dlatego w miarę dorastania rodzice zastępują już w pierwszym roku dziecka wózki z gondolą tak zwanymi spacerówkami.
Spacerówki dziecięce w najróżniejszych kolorach i kształtach znajdziemy w każdym sklepie oferującym artykuły dla dzieci. Możemy także spróbować kupić je w Internecie, zarówno na stronach aukcji internetowych, jak i u prywatnych sprzedających. Strony typu OLX umożliwią nam zakup spacerówki wprost od obecnego użytkownika, niejednokrotnie jedynym sposobem odbioru spacerówki będzie wizyta w domu obecnego właściciela. Jest to w zasadzie plus, gdyż mamy możliwość obejrzenia produktu w świetle dziennym, sprawdzenia czy wszystko działa jak powinno, czy wózek nie jest zniszczony i nienadający się do dalszego użytkowania.
Spacerówki dziecięce cieszą się również wielką popularnością na stronach producentów. Co powinny zawierać najlepsze egzemplarze i na co zwrócić szczególną uwagę?
Po pierwsze bardzo ważne jest, aby wózek miał lekki stelaż, a więc nie był ciężki w transporcie. Każda mama doskonale to zrozumie, bo nie ma nic gorszego jak balansowanie na klatce schodowej z maleństwem na ramieniu, torbą wypchaną po brzegi oraz z ogromnym i ciężkim wózkiem w drugiej ręce. Lekki stelaż to wiec podstawa, ale warto zwrócić uwagę na to, aby elementy stelażu były mimo wszystko wytrzymałe a spoiwo łączące poszczególne rurki sprawiało wrażenie mocnego.
Po drugie kolory i materiały. Materiały, z jakich wykonane są spacerówki dziecięce zazwyczaj są kolorowe, wytrzymałe i plamoodporne. Warto jednak przyjrzeć się im lepiej i poczytać z jakich tworzyw wykonane są poszycia i wyściółka. Niektóre detergenty i farby użyte podczas produkcji są rakotwórcze lub mogą powodować inne choroby. Poczytajmy więc na ten temat, aby wybrać najlepsze rozwiązania.
Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Jeśli kwestie finansowe nie są dla nas ograniczeniem możemy kupić najdroższy model spacerówki dostępny na rynku wierząc, że będzie idealny dla naszego maluszka. Ale przyjrzyjmy się i tańszym wózkom, bo wśród nich także znajdziemy warte uwagi modele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here