Nie zawsze nasz budżet jest nieograniczony, a zwykle jest bardzo „ciasny”. Dlatego przy dodatkowych wydatkach musimy liczyć się z każdym groszem. Jeśli zakupiłeś wózek 2w1 lub 3w1 i okazuje się, że stelaż do spacerówki jest zbyt ciężki, poszukaj modelu tradycyjnego. Zapewniamy, że znajdziesz wózki, nawet za mniej niż „500+”, zatem w atrakcyjnej cenie. Poznaj nasz ranking top 5 modeli, w przypadku których wysoka jakość i niska cena idą w parze.
Top 5: Baby Design Travel Quick – wózek podróżny za mniej niż „500+”
Wózek, który możesz kupić za mniej niż 500 zł już przyciąga Twoją uwagę. Jednak jak dla każdego rodzica ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo i funkcjonalność. To charakteryzuje wózki spacerowe Baby Design Travel Quick. Są one jak sama nazwa wskazuje świetnymi „kompanami” rodzinnej podróży z 2-3 latkiem. System składania razem z barierką to nie jedyna zaleta tej serii. Warto podkreślić, że uzyskała pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Wszystkie koła są amortyzowane, dzięki czemu nawet wycieczka po kamienistej ścieżce nie będzie problemem, a hamulec na dwa tylne koła zapewni bezpieczeństwo. Wózek z tej linii produktowej wyposażony jest w pojemny kosz na zakupy. Jego zaletą jest też waga poniżej 9 kg.
Top 4: Baby Jogger City Mini – wózek do pokonywani miejskich przeszkód
Jeśli Twój budżet jest nieco większy i masz ok. tysiąc złotych, to możesz zakupić dla swojej latorośli wózek Babby Jogger City Mini, który w zasadzie będzie też dla Ciebie, wszak umożliwia uprawianie aktywności sportowej wraz z dzieckiem. Ponadto jest jeszcze lżejszy, gdyż waży zaledwie 7,5 kg. Do stelaża możesz wpiąć fotelik samochodowy lub gondolę. Wentylacja budki i siedziska zapewnia najwyższy komfort podróżowania Twojemu dziecku nawet w czasie bardzo wysokich temperatur. Dodatkowo siedzisko można regulować od pozycji siedzącej do leżącej, co jest bardzo praktyczne.
Top 3: Easy Go Minima – wózek do zadań specjalnych
Kolejnym świetnym modelem, który znalazł się na naszym podium jest Easy Go Minima i niech nie zwiedzie Was jego nazwa bo to nie model dla minimalistów, gdyż spełni wszystkie Wasze wymagania. Przede wszystkim jest ultralekki, gdyż waży zaledwie 6 kg. Bardzo łatwo się go składa i mieści się nawet w najmniejszym bagażniku samochodowym. Są tu standardowo 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, 3-stopniowa regulacja, wraz z pozycją leżącą, a także podnóżek z 2-stopniową regulacją. Centralny hamulec postojowy działa niezwykle płynnie i szybko blokuje tylne koła. Wózek jest zwrotny i sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również w podróży.
Top 2: Euro Cart Ezzo – super tani i funkcjonalny
Gdy głównym kryterium jest cena, ale jakość też się liczy doskonałą propozycją będzie Euro Cart Ezzo, czyli wózek parasolka. Zwrotne, amortyzowane, piankowe koła świetnie sprawdzą się na różnego typu nawierzchniach. Masz do dyspozycji nie tylko kosz zakupowy, ale również praktyczną kieszeń na zamek. Co ważne z dzieckiem w wózku możesz spacerować również po zmierzchu, bo producent wyposażył go w elementy odblaskowe. Trzystopniowa regulacja sprawia, że w razie potrzeby maluch wygodnie się zdrzemnie. Hamulec skutecznie unieruchamia wózek i działa na oba tylne koła. Waga tego modelu to mniej niż 8 kg, a kupisz go już za około 400 zł.
Top 1: Joie Muze LX – ergonomiczny kształt i lekkość prowadzenia
Jeśli szukasz wózka, który będzie funkcjonalny nie tylko dla dwulatka, ale nawet czterolatka, to z pewnością może nim być Joie Muze LX, zwycięzca naszego rankingu. Zwykle wózki mają wytrzymałość do 15 kg, a w tym modelu mogą jeździć dzieci do momentu, gdy osiągną wagę 17,5 kg. Stelaż wózka waży ok. 9 kg, a system składania jest grawitacyjny i wygodny. Dodatkowo wózek został wyposażony w wypinaną tackę na przekąski i miejsce na butelki, a także duży kosz zakupowy. Okienka zapinane na magnes są bardzo praktyczne, podobnie jak jednodotykowy hamulec przyjazny dla obuwia. Z tym wózkiem możesz poruszać się nie tylko po miejskich drogach, dzięki amortyzacji na wszystkie piankowe koła.
Nasz ranking jest subiektywny, jednak wózki spacerowe są obiektywnie wysokiej jakości, co pokazuje zarówno specyfikacja, jak i rekomendacje czy certyfikaty. Za spacerówkę wcale nie musisz zapłacić ponad tysiąc złotych, by była funkcjonalna i zachwycała designem.