Lekka spacerówka

Rodzice często stają przed pytaniem – jaka spacerówka dla 3 latka? Odpowiedź nie jest prosta, a wybór dodatkowo utrudnia różnorodność spacerówek w sklepach i w internecie.

Jest wiele kolorów, wzorów i kształtów spacerówek. Wybór odpowiedniej spacerówki dla naszej pociechy jest o tyle trudny, że w grę wchodzi wiele aspektów takich jak wysokość, szerokość, waga, rozstaw rączek, regulacja oparcia, łatwość składania, jakość wykonania, zabezpieczenia dla dziecka i oczywiście cena.

Warto zastanowić się chwilę, gdzie będziemy wykorzystywać spacerówkę, czy w ulicznym terenie (np. równe chodniki, asfalt), czy na większych nierównościach (np. piaskowych drogach, po trawie lub innych nierównych terenach). Zależnie od tego, gdzie będziemy używać spacerówki należy dobrać rozmiar kół. Większe koła sprawdzą się w cięższych terenach, za to mniejsze koła będą idealne do miasta.

Bezpieczeństwo dziecka powinno być priorytetem każdego rodzica, dlatego warto upewnić się, że nowa spacerówka będzie najbezpieczniejsza z tych, które mamy do wyboru. Ważne jest, aby wózek spacerowy miał solidne pasy zabezpieczające dziecko przed nagłym hamowaniem i wychyleniem lub nawet wypadnięciem. Im więcej zabezpieczeń tym lepszy produkt dla nas i naszego dziecka.

Oprócz bezpieczeństwa na samym szczycie przy wyborze wózka spacerowego jest wygoda dziecka. Nie zapominajmy, że to właśnie dziecko będzie w tej spacerówce spędzało po kilka godzin dziennie. Nie może być ona niewygodna. Regulowane i dosyć miękkie oparcie pozwoli dobrać najwygodniejszą pozycję dla dziecka. Mimo, że węższe spacerówki są wygodne dla rodzica, ponieważ są mniejsze, to nie zawsze muszą być dobre dla dziecka. Warto zapewnić maluchowi trochę swobody w jego nowym „pojeździe”.

Gwarancja i cena to jest to, na co od razu spojrzy rodzic liczący na pewny produkt. Nie warto kupować produktu, na którego nie mamy gwarancji, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi i możemy stracić pieniądze przez potrzebę kupienia następnej spacerówki. Dobra, trochę droższa spacerówka to też inwestycja. Oprócz szczęścia dziecka i swojej wygody, po tym, jak dziecko wyrośnie, zadbaną i pewną w działaniu spacerówkę możemy sprzedać, żeby posłużyła jeszcze długi czas komuś innemu. Spacerówka to produkt, na którym nie warto oszczędzać, bo to tak, jakbyśmy oszczędzali na swoim dziecku. Lepiej kupić używaną spacerówkę pewnej firmy, niż kupić coś nowego, ale niepewnego.

Wygląd spacerówki to też ważna sprawa! Rodzicu pamiętaj, że spacerówka będzie z Tobą i Twoim dzieckiem prawie codziennie. Warto by podobała się Tobie i Twojemu maluchowi. Spacerówka nie wpadająca w oko Twojego dziecka może przysporzyć wiele problemów, ponieważ dziecko może na przykład nie chcieć z niej korzystać.

Zakup spacerówki dla 3 latka to nie lada wyzwanie. Mając jednak pod ręką kilka najważniejszych punktów, które musi spełnić dobry wózek spacerowy, nie damy się wciągnąć w wir zakupów i nie kupimy tego, co nam się najbardziej spodoba, ale tego co będzie i ładne, i w odpowiedniej cenie, i bezpieczne.

[Głosów:19    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here