Wyposażenie wózka dziecięcego

Spacerówka to wózek, którego używamy po wózku głębokim, czyli tradycyjnej gondoli. Czas zmiany na spacerówkę nadchodzi zazwyczaj po ukończeniu przez dziecko 6 miesięcy, ale rodzice mimo wszystko często nie wiedzą, czy to już odpowiedni moment na nowy wózek. Klasyczna gondola sprawdza się tylko w początkowych miesiącach, kiedy dziecko jeszcze nie siada.

Od kiedy spacerówka?

Chociaż teoretycznie wózek spacerowy przydaje się w drugim półroczu życia, czas zmiany musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka. Każda pociecha rozwija się inaczej – jedno dziecko zaczyna siadać szybciej, a inne później, dlatego nie ma złotej rady, kiedy warto zmienić wózek. Najlepszym sposobem jest obserwacja własnego dziecka. Jeśli zauważysz, że podczas spacerów dziecko się nudzi, próbuje się podnosić i jest niespokojne, to warto pomyśleć nad zmianą wózka. Jeśli Twoje dziecko swobodnie już siedzi, nie warto na siłę wozić go w pozycji leżącej w gondoli. Gwarantujemy, że Twoje dziecko będzie z większą chęcią spędzać czas w wózku podczas codziennych spacerów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Kiedy Twoje dziecko jest już gotowe na zakup spacerówki, warto zastanowić się nad konkretnym modelem. Producenci co roku oferują nowsze modele i tak naprawdę nie wiadomo, na co zwracać uwagę. Pamiętaj, że Twoje dziecko potrzebuje wózka z funkcją spania – typowe parasolki, które są również modelem wózka spacerowego, polecane są dla dzieci nieco starszych. Twoje dziecko podczas spaceru na pewno niejednokrotnie jeszcze zaśnie, dlatego rozkładane siedzenie jest podstawą.

Kolejną kwestią są pasy bezpieczeństwa. Od tego momentu Twoje dziecko zazwyczaj będzie jeździć w pozycji siedzącej, dlatego musisz zadbać o jego bezpieczeństwo. Dziecko ciekawe świata będzie wychylać się z wózka, dlatego, aby uchronić je przed wypadnięciem, należy wybrać taki model, który ma w swoim wyposażeniu pasy.

Wybierz lekki model, który jest łatwy w składaniu

Z pewnością wielokrotnie będzie trzeba zapakować wózek spacerowy do samochodu lub wnieść go do domu. Warto więc wybrać model, który będzie łatwy w złożeniu i będzie mieć lekki stelaż. Zapewniamy, że będzie to praktyczne i komfortowe rozwiązanie. Sprawdza się to zazwyczaj w przypadku osób, które nie radzą sobie z wniesieniem ciężkiego wózka na drugie czy trzecie piętro.

Wybierając konkretny model wózka, warto pomyśleć o modelu, który ma funkcję przekładania rączki – tak, aby dziecko mogło widzieć drogę, ale również miało możliwość siedzenia przodem do nas. Jest to szczególnie przydatne w pierwszych dniach testowania nowego modelu wózka. Małe dziecko nie jest przyzwyczajone do jazdy w wózku bez kontaktu wzrokowego z osobą dorosłą. Poszukując wózka spacerowego, warto odwiedzić sklep internetowy smykoland.pl, który w swej ofercie ma bogate wyposażenie dla najmłodszych. W ich ofercie znaleźć można również wózek spacerowy w przystępnej cenie!

O czym jeszcze pamiętać?

Podczas zakupu wymarzonego modelu wózka spacerowego warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka kwestii, które z pewnością wpłyną na jego komfortowe użytkowanie. Warto zwrócić uwagę, czy w wózku jest miejsce na zakupy – zazwyczaj rodzice wybierają się do sklepu z dzieckiem i wtedy pojawia się problem noszenia dodatkowych toreb z zakupami. Kosz zamontowany pod siedzeniem dziecka z pewnością przyda się nie raz.

Aby wózek mógł nam służyć przez wiele lat, warto zwrócić uwagę, czy siedzenie ma możliwość odpięcia od wózka i swobodnego wyczyszczenia. Jest to przydatne, ponieważ dziecko zazwyczaj je lub pije w wózku, który bardzo szybko się brudzi. Odpięte siedzenie można będzie w łatwy sposób wyczyścić, a wózek będzie znów wyglądać jak nowy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here