Wózki w najtańszych cenach

Jazda spacerówka to kolejny etap w życiu naszego dziecka. Po kilkumiesięcznym leżeniu w głębokiej gondoli, przychodzi czas na podziwianie otoczenia w pozycji siedzącej. Kupno spacerówki jest przełomowym momentem – zarówno dla malucha, jak i jego najbliższej rodziny.

Czy nie za wcześnie?
Rodzice bardzo często martwią się, że zbyt wczesne “przejście” na wózek spacerowy może niekorzystnie wpłynąć na postawę dziecka (nie zaleca się bowiem sadzania dzieci, które nie opanowały tej umiejętności same). Obecne spacerówki dla dzieci mają jednak jedno podstawowe udogodnienie, które nie nakłada na rodziców obowiązku czekania ze zmianą wózka do szóstego miesiąca życia lub do tzw. magicznej granicy pierwszego samodzielnego siedzenia – posiadają bowiem regulacje oparcia. Dziecko, może obserwować świat w pozycji półleżącej lub jeżeli zaśnie – wygodnie odpoczywać w siedzisku rozłożonym na płasko. Podstawową różnicą w budowie gondoli i wózka spacerowego jest więc możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia. Dodatkowo, spacerówki dla dzieci są po prostu wózkami mniejszymi i mniej zabudowanymi.

Jaka najlepsza?
Decydując się na zakup spacerówki, powinniśmy zastanowić się jaki model będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Na rynku obecnych jest mnóstwo wózków spacerowych, dostosowanych do oczekiwań i trybu życia rodzin np. wersje sportowe. Warto uwzględnić zarówno potrzeby dziecka, jak i własne. Dla mam podróżujących głównie komunikacją miejską lepsza będzie spacerówka klasyczna, natomiast do bagażnika w aucie dużo prościej zapakować małą i zwrotną parasolkę.

Lekkie parasolki
Są szczególną odmianą wózków spacerowych – ich mniejszą wersją. Jak wyżej wspomniano, mieszczą się w bagażniku praktycznie każdego auta, a ich waga zasadniczo nie przekracza 7 kg. Ich konstrukcja jest jednak niezwykle przemyślana – podobnie jak klasyczne wózki posiadają daszki przeciwsłoneczne, torby, koszyki na zakupy, uchwyty na napoje, folie przeciwdeszczowe czy moskitiery chroniące przed owadami. Dodatkowym udogodnieniem jest jednak możliwość całkowitego złożenia, przez co wózek można nieść nawet jedną ręką.

A może używana?
W sieci bez problemu można kupić używane spacerówki. Liczba ogłoszeń wyraźnie wskazuje, że potrzeby dzieci bardzo szybko się zmieniają i czasami nie warto wydawać kolosalnych kwot na wózki, które służą nam jedynie krótką chwilę.

Kiedy dziecko nie chce jeździć?
Wbrew pozorom zdarza się to bardzo często. Tzw. „bunt wózkowy” występuje najczęściej w okresach wzmożonej aktywności dziecka np. nauki siadania czy chodzenia. Energiczne niemowlę często odmawia jazdy w wózku – co wtedy? Pozostają inne rozwiązania tj. chusty, nosidełka, jeździki, rowerki. O ile chusta wymaga precyzyjnego wiązania to np. nosidełko po prostu wkładamy na plecy, przypinamy dziecko pasami i jesteśmy gotowi do drogi.

Ile kosztują dobre spacerówki dla dzieci?
Ceny nowych spacerówek wahają się już od stu złotych (wózki parasolki) do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od marki, modelu czy ilości dodatków na które się decydujemy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here