Spacerówka ze śpiworkiem

Rodzice oczekujący na przyjście na świat dziecka muszą zmierzyć się w wyborem wózka dziecięcego. Jest to zajęcie o tyle skomplikowane, że zazwyczaj nie mając dużego doświadczenia w temacie (mowa o rodzicach spodziewających się pierwszego dziecka), kierujemy się przede wszystkim walorami estetycznymi. Nie zawsze jest to jednak dobra droga. Obecnie najbardziej popularnymi modelem na rynku są tzw. wózki wielofunkcyjne. Decydując się na zakup, warto wcześniej przejrzeć najnowsze katalogi sklepów z artykułami dziecięcymi i jeśli decydujemy się na wózek wielofunkcyjny – szczególną uwagę zwrócić na ranking wózków 3w1.

Wózek 3w1 – co wchodzi w jego skład?
Idąc do sklepu i wybierając tego typu wózek otrzymujemy: wózek głęboki (tzw. gondolę), klasyczną spacerówkę oraz fotelik samochodowy. Dodatkowo, w zestawie standardowo znajdziemy: kosz na zakupy, torbę na rzeczy dziecka, folię przeciwdeszczową, moskitierę, materiałowe rękawice do prowadzenia wózka w mroźne dni, amortyzatory do wpinania fotelika samochodowego. Często dołączone są również akcesoria takie jak: pokrowiec na nóżki dziecka (spacerówka), pokrowiec na gondolę, uchwyt na kubek lub butelkę, różnego rodzaju wkładki do siedziska wózka oraz parasol na deszczowe i słoneczne dni.

Ranking wózków 3w1
Zestawienia tego typu odnajdziemy przede wszystkim w sieci. Ranking wózków 3w1 wskaże nam nie tylko, który wózek jest obecnie najmodniejszy i posiada najciekawszy wzór tapicerki, ale przede wszystkim uwzględni kwestię bezpieczeństwa malucha, który będzie w nim podróżował. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w przypadku zakupu fotelika samochodowego, który niezależnie od ceny czy marki przechodzi specjalne testy jakościowe i testy bezpieczeństwa. Foteliki do przewozu dzieci autem muszą spełniać rygorystyczne normy i standardy.

Cena
Nie da się ukryć, że rankingi tego typu pokazują również zakres cenowy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wygórowana cena często może być efektem dołączenia „dodatków extra” – wersje standardowe są zwykle sporo tańsze.

Jaki powinien być dobry wózek?
Przede wszystkim bezpieczny. Kolejną ważną kwestią jest to, aby nie był zbyt ciężki – awaria windy w wysokim bloku lub wieżowców potrafi skutecznie zniechęcić rodziców do wychodzenia na spacery. Co więcej, wniesienie niemowlaka na ósme czy dziesiąte piętro, w drugiej ręce trzymając ciężką spacerówkę – nie ukrywajmy, nie jest zbyt bezpieczne, a tym bardziej komfortowe. Ważne, aby przy wyborze wózka zwrócić uwagę również na to, czy zmieści się do bagażnika auta. Równie ważną kwestią jest wielkość tzw. wózka głębokiego. Gondola powinna być na tyle duża, aby dziecko mogło swodobnie wyprostować nóżki – bardzo często zdaża się, że dzieci jedżą w gondoli nawet do siódmego czy ósmego miesiąca życia!

Opinie innych użytkowników
Ranking wózków 3w1 będzie bardzo dobrym źródłem, jednak nieoceniona jest możliwość porady kogoś bliskiego, kto używał danego modelu lub skorzystanie z sieci – np. fora internetowe są bardzo dobrym miejscem na anonimowe podzielenie się opinią na temat zakupu.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here