Wybór spacerówki

Wybierając wózek dla niemowlaka trzeba wziąć pod uwagę co najmniej kilka rzeczy. Po pierwsze, zastanówmy się gdzie najczęściej będziemy jeździć z dzieckiem na spacery. Inny wózek będzie najlepiej sprawdzał się w mieście, szczególnie w wąskich alejkach sklepowych, a zupełnie inne spacerówki dla niemowląt projektowane są z myślą o pokonywaniu leśnych ścieżek czy nieutwardzonych dróg.

Spacerówki na różne okazje.

Jeżeli zależy nam na aktywności fizycznej wraz z dzieckiem w wózku możemy rozważyć kupno wózka 3w1 – który będzie jednocześnie gondolą, później spacerówką, a który można również wykorzystać do tego, aby z dzieckiem biegać lub nawet – jeździć na rowerze (w takiej sytuacji specjalnie zaprojektowana spacerówka zamienia się w mocowaną do roweru przyczepkę lub rikszę). Na rynku dostępnych jest dziś tak wiele różnych rozwiązań, że każdy z pewnością znajdzie taki wózek, który będzie doskonale trafiał w jego potrzeby i będzie idealnie dopasowany do jego stylu życia.

Czy spacerówki dla niemowląt można wykorzystywać przez cały rok?

Typowe spacerówki przeznaczone są do spacerów przy bardzo różnych warunkach atmosferycznych. Zazwyczaj wózki tego typu mogą nam doskonale służyć przez cały rok. Niezależnie od pogody taki lekki wózek doskonale sprawdzi się zawsze wtedy, gdy potrzebujemy wyruszyć z dzieckiem do sklepu, pojechać gdzieś wraz z maluchem – do znajomych, na plac zabaw czy do rodziny. Dobre spacerówki dla niemowląt wyposażone są w specjalną osłonę, która zabezpieczy dziecko przed deszczem i śniegiem.

Pamiętajmy, że zazwyczaj i tak będziemy potrzebowali co najmniej 2 różnych wózków. Cięższy i bardziej zabudowany przyda się na dłuższe spacery, zwłaszcza z bardzo małym dzieckiem. Gdy maluch trochę podrośnie, z pewnością przyda nam się również bardzo lekki, składany wózeczek – tzw. parasolka.

Od spacerówki dla niemowląt ten typu wózka różni się sposobem, w jaki podpierane są plecy malucha. Na rynku dostępne są co prawda parasolki, w których dziecko może spać również i w pozycji leżącej, niemniej jednak tego typu wózeczki raczej przeznaczone są dla dzieci, które potrafią już same siedzieć.

Jakie spacerówki dla niemowląt polecają inne mamy?

Oczywiście, zanim przystąpimy do zakupu tego rodzaju wózka z pewnością będziemy chcieli porozmawiać o doświadczeniach z danym typem spacerówki wraz z innymi mamami. Zawsze warto popytać wśród znajomych, którzy mają małe dzieci o to, jak w ich przypadku sprawdzał się dany wózek i na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając spacerówkę dla naszej pociechy.

Można również zasięgnąć opinii lekarza, w szczególności pytając o to, w jaki sposób musimy zabezpieczyć plecy dziecka, aby mogło ono prawidłowo się rozwijać. Jeżeli planujemy dłuższe, kilkugodzinne spacery, na pewno warto dowiedzieć się, jakie wózki są polecane dla dzieci w jakim wieku. Dobierając wózek spacerówkę zwracajmy uwagę przede wszystkim na wygodę i komfort – zarówno dziecka, jak i osoby, która z nim na spacer wychodzi. Walory estetyczne, wzory tkanin, kolor tapicerki itp. nie powinny przesądzać o wyborze danego wózeczka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here