Wózek

W modelu 2 w 1 ma się zapewniony wózek z gondolą dla dziecka, które musi podróżować w pozycji leżącej, i spacerówkę dla starszego. Niektóre modele 3 w 1 załatwiają również zakup fotelika. Możemy go spokojnie użyć w naszym samochodzie oraz pokusić się o montaż na stelażu wózka.
Hybrydy z reguły posiadają opinię wózków bezpiecznych, stabilnych a przede wszystkim nie sprawiają problemów przy manewrowaniu.
Rodzice chwalą wózki również za komfort. W stosunku od modelu możemy bardzo łatwo przenosić gondolę czy też włożyć fotelik na stelaż – co sprawdza się chociażby podczas szybkich zakupów.
Wózki wielofunkcyjne przeważnie sporo kosztują.
Hybrydy uchodzą za wózki cięższe w porównaniu do jednofunkcyjnych pojazdów. W szczególności może to być największy problem dla osób, które czeka noszenie wózka na wyższe piętro w bloku. Waga wózka i dodatkowo rosnący ciężar dziecka czasem doprowadzają do tego, że rodzice jednak decydują się na zakup kolejnego, już lżejszego, wózka. Z niektórymi modelami jest problem, ponieważ nie składają się łatwo, co jest dość ważną sprawą dla rodziców często przewożących wózek, podróżujących.
W przypadku modeli 3 w 1 fotelik samochodowy nie zawsze spełnia oczekiwania. Nieraz dość szybko okazuje się, że jest już za mały dla pociechy. Im większe koła, tym łatwiej będzie pokonywać różne nierówności:
Duże, pompowane koła dobrze się sprawdzają w lesie, na dziurawych drogach, chodnikach, w pokonywaniu wysokich krawężników itp. Poza tym, co dość istotne dla komfortu maluszka, amortyzują wstrząsy. Jednak trzeba pamiętać o tym, że ich wadą jest ciężar i rozmiar. To dość istotne w przypadku rodziców, którzy będą musieli nosić wózek dwa razy dziennie po schodach. Dla rodziców, którzy mają dom czy przestronne mieszkanie na parterze ta kategoria nie będzie miała większego znaczenia.
Jeśli do dyspozycji rodziców jest mała przestrzeń albo trzeba nosić wózek gondola na zimę na 3 czy 4 piętro po ciasnych klatkach schodowych, wówczas warto poświęcić chwilę na wybranie modelu odpowiadającego potrzebom. Wymiary wózka wielofunkcyjnego będą również bardzo ważne dla osób, które dużo podróżują, będą często przewozić pojazd czy to komunikacją publiczną, czy własnym samochodem. W tym ostatnim przypadku warto zmierzyć bagażnik i wózek po złożeniu. Czasami bowiem 2 cm uniemożliwiają umieszczenie pojazdu w bagażniku, a przecież lepiej uniknąć składania czy wymontowywania foteli. Podobnie jak w samochodzie, tak w wózku ważne są amortyzatory łagodzące różne wstrząsy. Zasada jest prosta – jeśli rodzice mieszkają w miejscowości, gdzie drogi są kiepskie i czeka ich przemierzanie licznych nierówności, to powinni przyjrzeć się amortyzatorom. Czy wózek dobrze się składa, warto sprawdzić jeszcze w sklepie, zwłaszcza jeśli rodzice dużo podróżują czy będą często przewozić wózek samochodem. Wózek ma się składać szybko i łatwo, najlepiej przy użyciu jednej ręki. Rodzic powinien móc swobodnie oprzeć ręce. Przydatną funkcją jest regulacja rączki, zwłaszcza jeśli osoby, które będą wychodzić z dzieckiem na spacer, są różnego wzrostu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here