Najlepsza spacerówka na zimę

Któż z nas nie chciałby bezpiecznie transportować dzieci?
Jak wiadomo, warunki atmosferyczne są w Polsce zmienne.
Dzieje się tak z uwagi na to, że Polska znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego. Aby lepiej zrozumieć kwestię doboru odpowiedniego wózka, warto prześledzić historię samego wynalazku.
Początki sięgają XVIII wieku. Wtedy to nadworny projektant ogrodów sir William Kent stworzył pierwszy model. Co ciekawe służył on jako zabawka, a nie do faktycznego transportu dzieci. Z biegiem lat udoskonalano tę konstrukcję. Pierwsze wnioski patentowe zostały złożone w Anglii w 1889 roku. Pierwsze wózki dziecięce przypominały raczej pojazdy typu zaprzęgowego, nie zaś współczesne konstrukcje. Zazwyczaj ciągnęły je zwierzęta, jak na przykład kozy. Amerykanin Burton usprawnił wózek dodając do niego uchwyt. W tamtych czasach kosze wyplatano ze splotu wiklinowego. Początkowo budową tych pojazdów zajmowali się pojedynczy rzemieślnicy. Okazało się jednak, że można uczynić z tego bardzo dochodowy interes. Wtedy to zagłębiem produkcyjnym stało się niemieckie miasto Zeitz. Warto odnotować, że na początku XX wieku foldery z wózkami zawierały w swoich pakietach nawet po 100 modeli.
Przed drugą wojną światową Anglicy wprowadzili całościową konstrukcję wózka spacerowego. Wózek głęboki wytworzony z elementów drewnianych i gumowych pojawił się w 1939 roku. Z biegiem lat konstrukcje udoskonalano. Pojawiły się elementy metalowe. Natomiast w latach 60 XX wieku lekkie konstrukcje spacerowe, które na rynek wprowadziła firma McClaren.
Biorąc pod uwagę powyższe fakty należy stwierdzić ,że wózek głęboki na zimę doskonale sprawdzi się w polskich warunkach. Przedstawiając historię wózka należy zadać sobie pytanie jak obecnie wygląda sytuacja na tym rynku? Oraz jakie typy wózków wyróżniamy?
Zazwyczaj produkuje się wózki czterokołowe. Jednak czasami z uwagi na życzenie klientów można zaimplementować nieco inne rozwiązanie polegające na użyciu jedynie trzech kół. Wózki takie są na ogół masywniejsze, tak aby zwiększyć ich stabilność. Wózek głęboki charakteryzuje się posiadaniem gondoli. Dziecko przewożone jest w pozycji leżącej. Ochronę przed warunkami atmosferycznymi zapewnia materiał, mocowany przy gondoli. Jeśli chodzi o wózki spacerowe służą one do przewozu dzieci starszych. w Przedziale wiekowym pomiędzy 2-3 lat. W takiej konstrukcji, dziecko zazwyczaj siedzi, natomiast zawiera ona również pas chroniący przed wypadnięciem. W ostatnim czasie rozpoczęto produkcję wózków wielofunkcyjnych. Pozwalają one na dostosowanie pojazdu do ciągle zmieniających się potrzeb małego człowieka. Często pozwala to na przykład na zamontowanie w miejscu siedziska fotelika samochodowego celem poprawienia komfortu siedzenia dziecka. Generalnie wózek głęboki na zimę powinien być czterokołowy. Zapewnia to właściwą stabilność oraz zapobiega wywróceniu się wózka na zimą często bardzo nierównych nawierzchniach chodnika. Jeśli chodzi o kolorystykę zimą najlepiej sprawdzają się kolory ciemne. Dzieje się tak dlatego, że w takiej barwie stosunkowo łatwiej zamaskować powstałe zabrudzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here