Wózek spacerowy dla naszego dziecka - który najlepszy?

Wózki spacerowe dla dzieci są obowiązkowe dla każdego rodzica. Warto jednak zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii przed zdecydowaniem się na kupno konkretnego. Przede wszystkim warto wybierać wózki, które posiadają rozkładane oparcie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że małe dzieci bardzo często usypiają na spacerach i z pewnością nie jest im zbyt wygodnie, jeśli muszą spać na siedząco. Dobrze, kiedy wózek taki będzie w stanie rozłożyć się całkowicie. Wtedy nawet jeśli dziecko uśnie w trakcie spaceru, to będzie mogło na spokojnie się wyspać w wygodnym miejscu. Jeżeli dziecku nie będzie wygodnie, to będzie się ono co chwilę budziło i będzie bardzo marudne.
Oprócz tego warto zdawać sobie sprawę z tego, że wożenie w spacerówkach dzieci leżących bardzo często wiąże się z tym, że budka nie chroni dziecka przez oddziaływaniem promieni słonecznych. W efekcie dziecko jest oślepiane promieniami słońca. Dziecku może się to zwyczajnie nie podobać i może płakać w trakcie spaceru. Dlatego powinniśmy sprawdzić jak bardzo budka osłania leżące dziecko. Jeśli niewystarczająco to lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie innego wózka z budką, która w lepszym stopniu zasłoni małe dziecko w pozycji leżącej.
Oprócz tego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wagę takiego wózka. Nie może być tak, że wózek będzie na tyle ciężki, że rodzic będzie miał problem z jego prowadzenie albo wnoszeniem po schodach. Nawet w trakcie spaceru po mieście często zdarzają się jakieś niewielkie schodki i w trakcie wchodzenia na nie trzeba chociaż w niewielkim stopniu podnieść wózek do góry. Jeżeli będzie ciężki, to może być to uciążliwe. Jeżeli już wózek jest ciężki, to powinien mieć duże i grube koła. Wtedy nie tylko prowadzenie go będzie znacznie bardziej komfortowe, ale również przy drobnych nierównościach rodzic nie namęczy się z pchaniem wózka. Na niektóre małe schodki duże kółka są w stanie samodzielnie wjechać.
Oprócz tego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wielkość i dostępność kosza. Jeśli rodzice są przyzwyczajeni do wożenia pod wózkiem bardzo wielu rzeczy, to ważne jest również sprawdzenie, czy wszystkie te noszone przedmioty zmieszczą się również w nowym koszu.. Niestety ale mniejsze spacerówki mają często małe kosze. Aby znaleźć taką z większym, trzeba się naszukać. Istotna w wózku jest również trudność odpięcia szelek. Powinny one być one trudne do odpięcia dla dziecka, ale za to łatwe dla rodzica. Przed zdecydowaniem się na kupno konkretnego modelu warto sprawdzić, jak takie szelki się odpinają i czy są one wystarczające.
Ważne jest również zwrócenie uwagi na wielkość wózka. Wózek spacerowy nie powinien być zbyt duży. Jest on przeznaczony przede wszystkim do spacerowania, dlatego też dla rodziców składanie, przenoszenie, czy pchanie jego nie powinno sprawiać żadnych problemów. Lepiej jest kupić mniejszy wózek, aby zwyczajnie wygodnie można było z niego korzystać. Oczywiście dziecko również powinno mieć w wózku wystarczająco miejsca, aby móc swobodnie wykonywać niewielkie ruchy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here