Wózek dziecięcy

Wózki dla dzieci to asortyment, na który bez wątpienia zawsze będzie zapotrzebowanie. Są to bowiem jedne z podstawowych akcesoriów, na zakup jakich, decydują się młodzi rodzice. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, dlatego też wybór jest trudny i czasochłonny.

Najpopularniejsze wózki dla dzieci
Wśród najpopularniejszych wózków w ostatnich latach wymienia się głównie tzw. wózki wielofunkcyjne np. 2w1 lub 3w1. Są one o tyle praktyczne, że za około dwa tysiące złotych mamy w zestawie gondolę i spacerówkę, a nawet fotelik do przewożenia malucha autem. Wiele opinii na forach internetowych potwierdza jednak fakt, że często są to zakupy pochopnie, ponieważ potrzeby dziecka mogą być zupełnie inne niż zakładamy na samym początku – są np. maluchy, które w ogóle nie korzystają z wózków.

Gondola na początek
Gondola, czyli tzw. „wózkowe łóżeczko” to idealne rozwiązanie na pierwsze spacery oraz kilka następnych miesięcy. Są dzieci, które jak tylko nauczą się siadać, protestują przeciwko jeździe na plecach i zmuszają rodziców do zamontowania bardziej dorosłej wersji wózka, Inne z kolei z powodzeniem jeżdżą we wspomnianej gondoli np. do ósmego miesiąca życia. Ten rodzaj wózka jest o tyle wygodny, że może służyć jako tymczasowe łóżeczko np. w podróży. Większość dzieci, uwielbia zasypiać podczas spacerów – wygodna gondola jest wówczas niezastąpiona.

Spacerówka
Kolejny etap to spacerówka. W tym przypadku mamy zazwyczaj możliwość zmiany ustawienia oparcia (tzw. regulacja) np. do pozycji leżącej (jeżeli dziecko nie umie jeszcze siedzieć lub śpi) oraz ustawienia siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Wózki dla dzieci posiadają również specjalnie przystosowane pasy bezpieczeństwa, które chronią przed upadkiem.

Parasolka do auta
Inną odmianą spacerówki są tzw. parasolki. Rozwiązanie idealne dla starszych dzieci. Są to lekkie i zwrotne wózki, zajmujące minimum miejsca w bagażniku samochodu. Ich waga nie przekracza zazwyczaj siedmiu kilogramów.

Z wózkiem łatwiej
Wózki dla dzieci są tak naprawdę – ułatwieniem dla rodziców. Płaczące maluchy zazwyczaj uspokajają się podczas jazdy, łatwiej zrobić zakupy, kiedy dziecko przypięte jest pasami i nie ucieka nam po całym supermarkecie, a w wolnej chwili miło jest wybrać się na rodzinny spacer i nie nieść niemowlaka na rękach przez cały park.

Co zamiast wózka
Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które z powodzeniem mogą być zamiennikami tradycyjnych wózków. Mowa tutaj przede wszystkim o chustach niemowlęcych oraz nosidełkach. O ile te pierwsze wymagają szybkiego kursu bezpiecznego wiązania (jest mnóstwo sposobów i rodzajów) to wspomniane nosidełka po prostu zakładamy na plecy, z przodu wkładamy dziecko i możemy iść – gadżety sprawdzają się nawet przy dłuższych trasach, jedzie autobusem czy staniu w długiej sklepowej kolejce. Popularne są również (przeznaczone dla dzieci, które sprawnie siedzą i chodzą) tzw. jeździki. Są one dostępne wielu wersjach np. w kształcie samochodzików lub zwierzątek. Dziecko ma możliwość pchania takiego jeździka przed sobą, można je włożyć do środka i prowadzić lub pozwolić maluchowi odpychać się nogami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpacery idealne
Następny artykułPierwszy wózek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here