Jak wybrać wózek spacerowy dla dziecka?

Wyprawka dla dziecka to zawsze nie lada wyzwanie dla rodziców, szczególnie, jeśli jest to nasze pierwsze dziecko. Co kupić, czy sugerować się wyglądem czy raczej praktycznością, jak pogodzić względy wizualne z praktycznymi i na odwrót. Można dostać niezłego zawrotu głowy, szczególnie, gdy postanowimy „zbadać teren” idąc do sklepu z rzeczami dla dzieci. Ustawione w rzędach zabawki i akcesoria aż proszą, żeby wybrać właśnie je. Nie inaczej rzecz ma się z wózkami dziecięcymi.
Na rynku jest obecnie tysiące modeli do wyboru. Od gondolek przez spacerówki po wózeczki dla dzieci 3 a nawet 5 w jednym, wózeczki rosnące z dziećmi i tym podobne niuanse. Świeżo upieczeni rodzice mają ciężki orzech do zgryzienia. Producenci wypuszczają coraz to nowe kolekcje właściwie co sezon. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szukasz wózeczka stylizowanego na lata dwudzieste? Proszę bardzo, wybór jest ogromny. Wolisz postawić na nowoczesność i chcesz coś bardziej designerskiego? Oczywiście, projektanci zadbali również o tego typu klientów. Na rynku znajdziemy wózeczki dla bliźniaków, trojaczków, młodszego i starszego rodzeństwa, dziewczynek, chłopców, rodzin ze zwierzakami. Masz niewielkie auto? Pierwszy pojazd dziecka może się składać na tyle sposobów, że mogłabyś go wsadzić do torebki. Mnogość jest niesamowita. Na co więc warto zwrócić uwagę wybierając wózek dla dziecka?
Przede wszystkim warto rozejrzeć się w ofertach różnych marek. Kiedy już pierwsze oczarowanie tymi słodkimi gondolkami i spacerówkami minie trzeba zastanowić się gdzie najczęściej będzie się z dzieckiem wychodziło. Na zakupy? A może na spacery po nieutwardzonych drogach? Wszystko to ma wpływ na to, jaki wózek ostatecznie powinniśmy wybrać.
Kolejną ważną kwestią jest prowadzenie wózeczka. Nie powinien on być zbyt ciężki i toporny, ale też lepiej aby nie gibał się na każdą stronę. Należy więc znaleźć złoty środek.
Walory estetyczne mają oczywiście równie ważne znaczenie. Wybór kolorów i wzorów jest przeogromny.
Z pewnością ważna będzie także wielkość i ilość kółek, które powinien posiadać wózeczek. Warto zastanowić się nad dodatkowymi kieszeniami i możliwością zaczepienia przy wózku torby z niezbędnymi dla malucha rzeczami.
Pamiętajmy także, że raz kupiony wózek nie będzie idealny dla niemowlaka i trzylatka. Dzieci rosną a wraz z nimi powinien rosnąć i wózek. Materiały, z których będzie wykonany pojaździk mają również znaczenie przy wyborze. Im łatwiejszy materiał do utrzymania go w czystości, tym lepiej.
Jak widać wybór odpowiedniego wózeczka dla dziecka to nie lada wyczyn. Przede wszystkim warto pamiętać, aby był to wybór przemyślany. Nie spieszmy się więc z kupnem odpowiedniego wózka. Czasem warto przemyśleć coś dłużej, spojrzeć na produkt kilka razy, zapytać kilku sprzedawców o rady. Ekspedienci mając na uwadze nasze potrzeby z pewnością wskażą kilka lub nawet kilkanaście modeli, które wstępnie powinny im sprostać.
Pamiętajmy także, że wózek powinien być komfortowy nie tylko dla znajdującego się w nim dziecka, ale także dla rodziców, którzy będą z nim spacerować.
Życzymy udanych wyborów i długich spacerów z pociechami!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here