Spacerówka dla dziecka

Dziecko w wózku spędza pierwsze miesiące swojego życia. Właśnie dlatego odpowiedni wybór jest tak niezwykle istotny, ponieważ to on gwarantuje bezpieczeństwo oraz wygodę naszej pociechy. Podczas poszukiwań szczególną wagę należy zwrócić na to, aby wózek był równocześnie funkcjonalny. Przyjdzie go nam używać w różnych okolicznościach, o czym nie można zapominać.
Wózki dla dzieci ceny są zróżnicowane, ponieważ w sklepach możemy znaleźć różne ich typy, co ma decydujący wpływ na ich wartość. Należy więc dokładnie przeanalizować, jaki zakup w dłuższej perspektywie czasu okaże się dla nas wyborem optymalnym i czy zakup będzie w stanie się zwrócić. W przypadku zakupu wózka wielofunkcyjnego możemy liczyć na to, że będziemy go z powodzeniem wykorzystywać przez nadchodzące 3-4 lata dziecka. Wózki tego typu mają jednak również swoje wady. Jedną z nich jest na pewno cena. Za dobry wózek wielofunkcyjny trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Są one też bardzo ciężkie i zajmują wiele miejsca nawet po złożeniu. Wózki tego rodzaju mogą nie zmieścić się na przykład do mniejszego samochodu osobowego.
Jaki więc powinien być wózek spełniający wszystkie kryteria jakości? Przede wszystkim liczy się jego stabilność. Znacznym ułatwienie dla rodziców jest możliwość poręcznego manewrowania wózkiem. Aby to sprawdzić wystarczy przeprowadzić proste testy jeszcze w sklepie. To pozwoli nam uzyskać odpowiedź na pytanie, czy nie będziemy mieć problemów z prowadzeniem wózka. Chcąc sprawdzić stabilność wózka można go pohuśtać na boki, popchnąć i obserwować jego reakcję. Koniecznie jest sprawdzenie, czy model nie traci równowagi na nierównych powierzchniach oraz czy jego hamulce gwarantują pełne hamowanie. Te wszystkie czynniki warto sprawdzić wkładając do wózka jakieś obciążenie. Większość modeli bez obciążenia prezentuje się doskonale. dopiero gdy pojawi się w nich dziecko rodzice mogą zacząć odczuwać brak sterowności lub jego realny ciężar.
Model nazywany potocznie gondolą charakteryzuje się tym, że posiada idealnie płaskie dno. Jest ono jednocześnie bardzo głębokie. Warto zwracać uwagę na to, w jakim okresie zamierzamy korzystać z takiego modelu. Jeżeli ma to mieć miejsce w okresie zimowym, gondola powinna być obszerniejsza, ponieważ powinna mieć też miejsce na kombinezon oraz kocyk.
Wózek spacerowy powinien posiadać sztywne oparcie znajdujące się w lekko uniesionej pozycji. Spacerówki charakteryzują się długim okresem użytkowania, ponieważ można je z powodzeniem wykorzystywać aż do momentu wyrośnięcia dziecka z wózka. Do poszczególny modeli producenci dodają szereg dodatków. Jednym z takich dodatków jest parasolka. Doskonale chroni zarówno przed deszczem jak i słońcem podczas letnich spacerów. Praktycznym gadżetem jest też specjalny uchwyt na pojemnik z piciem przeznaczonym dla dziecka. To idealna propozycja do spacerówek, która przydaje się szczególnie podczas dłuższych wyjść w okresie wakacyjnym. Często takie akcesoria dodawane są w ramach gratisu do właściwego zakupu za większą cenę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here