Wózki dla maluchów

Priorytety w życiu zmieniają się z wiekiem. Małe dzieci nie wyobrażają sobie życia bez lalki czy klocków. Niemal każdy nastolatek marzy o modnym telefonie z wielkim wyświetlaczem czy najnowszej konsoli do gier.
Z biegiem lat docieramy do momentu, w którym zaczynamy dążyć do stabilizacji – kupienia własnego domu, założenia rodziny…

Kiedy nagle test ciążowy pokazuje upragnione dwie kreski, radość przyszłych rodziców nie zna granic. Pierwsza wizyta u ginekologa, pierwsze USG… To wszystko sprawia, że kobiety zaczynają już od pierwszych miesięcy planować wyprawkę maluszka.
Ciuszki, kosmetyki, zabawki… Nagle wszystko okazuje się niezbędne. Syndrom wicia gniazda, który pojawia się niemal u każdej kobiety, dodaje jej energii, dzięki której może ona wyremontować cały dom zanim pojawi się w nim dziecko.
Lista niezbędnych do kupienia rzeczy rośnie z każdym dniem.
Dylematów przybywa…. Łóżeczko brązowe czy szare? Z baldachimem czy bez? Karuzelka z projektorem czy szumiąca maskotka?
Jedną z ważniejszych decyzji jest również ta, jaki wybrać wózek dla dziecka.
Producentów wózków jest wielu.
Wzorów, fasonów, kolorów jeszcze więcej.
Aby podjąć dobrą decyzję i wybrać odpowiedni wózek dla dziecka, potrzeba czasu. To wybór na kilka miesięcy, czasem lat, więc warto dobrze przemyśleć zakup.
Wózek dla dziecka powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Warto, aby nie był zbyt ciężki (w przypadku kiedy będzie trzeba go włożyć chociażby do bagażnika samochodu), łatwo się prowadził i dobrze amortyzował miejskie nierówności .
Dobrze jest wcześniej zdecydować, ile kół ma posiadać (trzy lub cztery) oraz zastanowić się czy mają być one skrętne. Ponieważ każda opcja ma swoich zarówno zwolenników, jak i przeciwników, warto wcześniej wypróbować wszystkie modele w sklepie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.
Nie każdy wózek dla dziecka ma w komplecie fotelik samochodowy, warto więc dopytać sprzedawcę, czy istnieje możliwość dokupienia go, aby pasował do stelażu.
Chodząc na spacery z dzieckiem, warto zadbać również o akcesoria, które mogą okazać się niezbędne podczas częstego użytkowania wózka.
Parasolka przeciwsłoneczna, torba na zakupy, folia przeciwdeszczowa czy moskitiera mogą być bardzo przydatne w czasie spaceru, jednak trzeba pamiętać, iż nie każdy wózek dla dziecka posiada je w komplecie. Nierzadko bywa tak, że trzeba za nie dodatkowo zapłacić.

Wózek dla dziecka to jedna z najdroższych pozycji w wyprawce niemowlaka. Aby posłużył dłużej niż kilka miesięcy, warto zdecydować się na opcję 2 w 1, która poza gondolą zawiera w sobie również wózek spacerowy dla dzieci, które potrafią już siedzieć.

Kiedy już wybierzemy idealny wózek dla dziecka, pozostaje tylko dobrać kolor materiału oraz kierownicy.
Mimo, iż w dzisiejszych czasach medycyna rzadko kiedy się myli i lekarze bardzo szybko są w stanie poinformować przyszłych rodziców czy oczekują córki lub syna, warto wybrać kolor uniwersalny. Tak, aby może kiedyś w przyszłości można było go użyć ponownie. Kto wie co przyniesie los?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here