Wózek spacerowy dla naszego dziecka - który najlepszy?

Jest to jeśli nie najważniejsze, to jednak bardzo istotne w życiu dziecka, aby mama podczas spaceru była widoczna i reagowała na zachwyt otaczającym światem przez małego odkrywcę. Kto jak nie mama właśnie potrafi podzielać ten zachwyt? Ciesząc się z maluchem wspomaga się rozwój jego umiejętności poznawczych. Jest to możliwe głównie dzięki temu, że spacerówka jest przodem do mamy. Mama wtedy patrzy i cieszy się razem z dzieckiem

Na łące i w lesie maluch zawsze pod kontrolą

Kiedy spacerujemy z dzieckiem w otwartej przestrzeni zdarza się, że dziecko bierze do rączki napotkane owoce, kwiaty czy zioła. Tylko spacerówka przodem do mamy gwarantuje, że możemy odpowiednio szybko zareagować np. w przypadku chęci połknięcia przez dziecko trującej rośliny. Nie ma lepszego sposobu na zapobiegnięcie tego typu trudnym sytuacjom niż usadowienie malucha przodem do opiekuna.

Kiedy przychodzi czas na drzemkę

Maluch zasypia na spacerze, a my to natychmiast zauważamy, tylko dzięki temu, że nasza spacerówka jest ustawiona do nas przodem.
Możemy spokojnie zaplanować powrót do domu, kiedy tylko zauważamy senność dziecka.

Bezcenna bliskość matki i dziecka

To, że mama podczas poznawania świata zewnętrznego przez dziecko ma z nim przez cały czas kontakt wzrokowy, dla dziecka jest kapitałem na całe życie. Wyrabia w maluszku wrażliwość na piękno otaczającego świata poprzez sam fakt, że mama czy tata patrzy na niego i powtarza jego zachwyt. Dzięki temu maluch uczy się, że niezależnie od tego jaka będzie rzeczywistość wokół niego, to nie ma się czego bać.

Widzę i obserwuję…czyli co mój maluszek już umie

Radość rodzica z pierwszych wypowiadanych słów czy śmiejącej się buzi dziecka to najlepsza nagroda za trudy wychowania małego brzdąca. Nie ma chyba lepszego sposobu na okazanie miłości, niż
uśmiech od ucha do ucha, kiedy spacerówka jest przodem do mamy.

Zobacz mamo!

Kiedy nasz maluszek podczas spaceru zauważy nowe zwierzątko lub pozna nowe osoby, w zachwycie wyciąga paluszek. Wtedy obecność mamy i potwierdzenie jego zachwytu to najlepsza dla niego lekcja życia.
Lekcja, z której uczy się, że wspaniale jest cieszyć się i zachwycać światem dookoła!

Czym skorupka za młodu…czyli świat z siedzenia spacerówki

W spacerówce przodem do mamy bezpieczeństwo to podstawa.
Maluch ma dużo mniejszą szansę na wypadnięcie z wózka czy zrobienie sobie krzywdy w inny sposób, niż gdyby wózek był odwrócony tyłem do rodzica. Sam wybór wózka jest nie lada wyzwaniem. Będąc w trakcie takiego wyboru, dobrze jest wziąć pod uwagę wszystkie wyżej wymienione aspekty, które mówią same za siebie. Wtedy wybór wózka dziecięcego będzie dużo prostszy niż to się może wydawać…

Bądź wytrwały i dokonaj odpowiedniego wyboru

Nie tylko przodem do mamy oczywiście…Także kształt, kolor czy nawet model ma znaczenie. Niezmiennym jednak jest, że wózek dziecięcy, gdzie dziecko umiejscowione jest przodem, jest po prostu najbardziej naturalnym wyborem. Wyborem nad którym nie trzeba się nawet zbyt długo zastanawiać, bo jest to wręcz wybór bez wyboru, czyli po prostu opcja nie do zastąpienia!

[Głosów:6    Średnia:2.8/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEmocje dziecka
Następny artykułNieśmiałe dziecko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here