Dziecko przechodzi wiele etapów w swoim życiu. Bywa tak, że robi się nieśmiałe. Niektórym to pozostaje w dorosłym życiu, a innym mija. Na pewno nie można robić czegoś na siłę, czyli jeśli dziecko nie chce się przywitać to my je do tego zmuszamy. Trzeba nad dzieckiem pracować, a wtedy będą z tego efekty, na których nam zależy. Powodem, dla którego pojawia się u dziecka nieśmiałość mogą być geny. Jeśli rodzice mieli ten sam problem to dziecko również będzie go miało. Nie jest to regułą, ale często się właśnie tak zdarza.

Może to być też wina samych rodziców, którzy dziecko cały czas trzymali z dala od innych. Mama zajmowała się dzieckiem i mało, kto mógł się do niego zbliżyć. Problem jest taki, że często nawet tata do takiego dziecka nie może się zbliżyć, bo dziecko się wstydzi. Zdarzają się bardzo różne sytuacje i jeśli to wynika z naszych błędów to możemy się tego wstydzić. Dzieci, które są nieśmiałe nie mają łatwo, bo często są z dala od wszystkiego i wszystkich. Nie chcą rywalizować z innymi dziećmi, nie chcą się bawić. Dzisiaj nie jest to cecha wskazana, dlatego rodzice powinny organizować w swoim domu zabawy z dziećmi.

Jeśli nasze dziecko chodzi do przedszkola albo szkoły to zapraszamy koleżanki i kolegów. Dziecko w swoim domu czuje się o wiele bezpieczniej i jest bardziej odważne, dlatego może to przynieść pozytywne efekty. Nic nas to nie będzie kosztowało, a możemy sobie i dziecku pomóc. W późniejszym czasie rozwój dziecka będzie o wiele lepszy i będzie o wiele lepiej przystosowane do dzisiejszego świata. Jedne dzieci są nieśmiałe, ale sobie z tym radzą i powoli wracają do normy, ale są też takie dzieci, które nieśmiałość paraliżuje i wtedy jest z tym bardzo duży problem, który trudno będzie rozwiązać.

Walka z nieśmiałością

Nie każdy potrafi bardzo szybko nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Nie każdy ma też silną wolę, dlatego nad wszystkim trzeba pracować. Im szybciej chcemy zmienić nasze dziecko i jego podejście do świata tym gorzej będzie z tym wszystkim. Na takie rozwiązanie lepiej nie stawiać, bo jeśli zmuszamy do wszystkiego dziecko to będzie jeszcze bardziej się wszystkiego bało. Efektem, czego będzie unikanie kontaktów z ludźmi. Każdy z nas zna dorosłą osobę, która ma właśnie takie problemy i na pewno nie chcemy żeby nasze dziecko do tej grupy dołączyło? W takim razie cały czas pracujemy nad dzieckiem, ale nie robimy tego na siłę. Po pewnym czasie będzie można zauważyć, że to naprawdę działa, a zatem na pewno będziemy z siebie i z dziecka bardzo zadowoleni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here