Wózki w najtańszych cenach

Odpowiedni wózek to podstawa wyprawki dla każdego malucha. Na szczęście obecnie w sklepach dostępnych jest wiele modeli, różniących się nie tylko stylistyką, ale przede wszystkim zastosowanymi rozwiązaniami. Podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę podczas ich wybierania.

Zasadniczo wózki dziecięce dzieli się na pięć kategorii:
1. spacerowe, czyli przeznaczone zazwyczaj wyłącznie dla dzieci, które opanowały sztukę siedzenia
2. bliźniacze, a także wersje dla trojaczków oraz czworaczków. Przystosowane do potrzeb większych rodzin
3. głęboko-spacerowe, czyli tak zwane 2w1
4. biegowe, czyli do uprawiania joggingu z wózkiem to świetna propozycja dla rodziców, dla których ważne jest aktywne spędzanie czasu wspólnie z dzieckiem. Ostatnimi czasy bardzo modny model
5. wielofunkcyjne, czyli tak zwane 3w1. Mogą być one jednocześnie gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym. To wszystkie trzy podstawowe elementy, dzięki którym można przemieszczać się z pociechą do trzeciego roku życia. Bardzo popularny wybór, ponieważ łączy kilka funkcji i pozwala w ten sposób zaoszczędzić.

Aby wybrać odpowiedni wózek dla potrzeb naszego dziecka, a także naszych powinniśmy przed zakupem odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Brzmią one następująco:
1. Po jakim terenie będziemy zazwyczaj jeździć?
2. Czy istnieje częsta potrzeba wnoszenia wózka po schodach?
3. Czy często będziemy jeździć z dzieckiem autem?
4. Jak długo chcemy korzystać z wózka?
5. Jaką porą roku urodzi się maluch?
6. Gdzie będziemy przechowywać wózek?
7. Czy koniecznie potrzebujemy nowego sprzętu?

Kolejne ważne parametry wózka, które należy wziąć pod uwagę to:
1. Koła – to podstawowa kwestia. Wcale nie muszą być pompowane. Nowoczesne wózki często bywają wyposażone w koła piankowe, które dobrze radzą sobie w mieście, jak i na wyboistym terenie. Gdy w naszej okolicy są zarówno leśne dróżki, jak i równe chodniki i alejki, warto wybrać wózek wyposażony w większe koła tylne i mniejsze przednie. Taki wózek najłatwiej dostosować do zmiennego podłoża.
2. Rama wózka – nowoczesne wózki powinny mieć przede wszystkim wytrzymałą, lekką i składającą się do jak najmniejszego rozmiaru ramę. Na komfort dziecka podczas jazdy wpływa również rodzaj amortyzacji. Najczęściej spotykane to amortyzacja sprężynowa i konstrukcyjna.
3. Wózkowe akcesoria – ktoś, kto uzna je wyłącznie za nieistotne dodatki, nie może bardziej się mylić. Są niezbędne, aby pociecha podróżowała i poznawała świat wokół siebie w bezpieczny i wygodny sposób. Jesienią i zimą nieodzowna będzie folia przeciwdeszczowa i ciepły śpiwór. Ta pierwsza zazwyczaj jest dołączana przez producenta do wózka. Z kolei latem konieczne jest wyposażenie dziecięcych „czterech kółek” w moskitierę przeciwko owadom oraz parasol, chroniący przed promieniami słońca, szkodliwymi dla malucha. Nieoceniona dla osoby pchającej wózek jest również specjalna, pojemna torba zawieszana na rączce. Można w niej pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria i produkty dla pociechy, jak pieluchy, napój, chusteczki nawilżane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here