Zimowe spacery z noworodkiem

Mnogość funkcji, jakie możemy zaobserwować podczas wybierania wózka dla naszego dziecka, może przyprawić o zawrót głowy. Powstaje pytanie, czy aby na pewno wszystkie te wspaniałe właściwości są potrzebne i niezbędne? Dla niedoświadczonego rodzica będzie to nie lada zagwozdka. Bywa, że w trakcie użytkowania pierwszego wózka, okazuje się, że daliśmy się nabrać na pięknie brzmiące obietnice, a nasz zakup okazuje się kompletną porażką. Żeby ułatwić sobie zadanie, trzeba po prostu ustalić na wstępie – najlepiej zrobić to jeszcze przed wizytą w pierwszym salonie – czego oczekujemy dla komfortu naszego, a przed wszystkim dziecka. Sklepów, posiadających w ofercie nowoczesne wózki dziecięce, jest wiele. Jeśli będziemy dysponować odpowiednią wiedzą, z pewnością znajdziemy tam coś dla siebie.

Istnieje kilka ważnych reguł, którymi należy się kierować podczas wyboru wózka dla naszego niemowlaka. Najważniejsze jest ustalenie, czy wózek jest faktycznie bezpieczny. Nie sprawdzimy tego tylko i wyłącznie wzrokowo. Jednak niemal w każdym sklepie mamy możliwość wstępnego przetestowania sprzętu. Należy bezwzględnie z tego skorzystać. Tylko tak dowiemy się, czy dany model jest odpowiednio stabilny, jak się go prowadzi z obciążeniem lub bez, czy koła radzą sobie z przeszkodami i nierównościami, czy są odpowiednio zwrotne, a hamulce działają bez zarzutu. Oczywiście testujemy kilka modeli, żeby mieć jakieś porównanie.

Zwracamy również uwagę na jakość i wygląd poszczególnych elementów wózka. Wiele zależy od naszych preferencji, ale pewne podstawowe szczegóły muszą się zgadzać. Jeśli zależy nam na lekkości, należy wybrać stelaż z odpowiedniego tworzywa. Regulowana rączka da nam możliwość dostosowani jej wysokości do naszego wzrostu. To niezbędne w trakcie długich spacerów. Dobrze też, jeśli można ją przekładać z jednej strony na drugą. Ta opcja przyda się, gdy naszemu dziecku znudzi się oglądanie jednego widoku. Dla komfortu malucha należy zadbać o dobrą amortyzację. Żadna przejażdżka po lesie nie będzie prawdziwą przyjemnością, jeśli dziecko odczuje każdą nierówność terenu. Kolejnym ważnym elementem, który jest istotny przede wszystkim dla komfortu malucha, to wielkość i funkcjonalność budy. Odpowiednio duża, zapewni ochronę przed wiatrem, słońcem i deszczem. Przy naszej kapryśnej, zmiennej aurze ma to niebagatelne znaczenie, jeśli chcemy się ciszyć urokami częstych spacerów bez obaw o zdrowie dziecka. Zwróćmy również uwagę na wentylację, która zapewni dziecku ochłodę w upalne dni. Warto sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość odpięcia i uprania tapicerki. Szczególnie w wózkach dla starszych dzieci- one brudzą się najszybciej. Odpinana tapicerka z pewnością ułatwi zachowanie czystości i higieny.

Nowoczesne wózki dziecięce, oprócz posiadania wszelkich niezbędnych parametrów, oferują również designerski wygląd. Dla współczesnych, młodych rodziców ten aspekt ma ogromne znaczenie. Możemy jednak być pewni, że wszelkie gusta będą zaspokojone, ponieważ projektanci uwzględniają najnowsze nurty i trendy. Możemy wybierać spośród wielu opcji kolorystycznych i wielu wariantów unikatowych wzorów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSport to zdrowie
Następny artykułNowoczesne wózki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here