Wybór wózka

Wózek to pierwsze istotne akcesorium, o jakim myślą młodzi rodzice. Dla niektórych jest to wręcz najważniejszy element dziecięcej wyprawki. Wybór tego pierwszego, wymarzonego wózka, to dość trudne zadanie, ale też ogromna przyjemność dla każdego, kto właśnie oczekuje narodzin potomka. Niestety zdarza się często, że dokonany zbyt pochopnie wybór, okazuje się porażką, a spora- bywa, że naprawdę pokaźna- suma przeznaczona na zakup wózka, zostaje dosłownie wyrzucona w błoto.

Nie warto spieszyć się z podjęciem decyzji. Wózek ma nam służyć jak najdłużej, powinien być bezpieczny dla niemowlaka, ale też wygodny dla rodzica. Nie warto wydawać fortuny na wyjątkowo ładny i modny gadżet, jeśli po dwóch tygodniach okazuje się, że jest on zupełnie niepraktyczny. Częstym błędem jest właśnie wybieranie konkretnej firmy bądź modelu, kierując się tylko i wyłącznie modą. Nie chodzi o to, żeby kupować wózek, które się nam nie podoba. Zdecydowanie jednak, należałoby umieścić to kryterium w dalszej kolejności na naszej liście oczekiwań.

Wózki dziecięce to temat rzeka. Zrozumiałym jest, że rodzice mogą się poczuć zagubieni w gąszczu przeróżnych ofert. Być może to właśnie owo zagubienie powoduje, że ostatecznie decydujemy się na zakup tego a nie innego modelu, bo akurat spodobał nam się kolor, wzór, lub widzieliśmy podobny wózek u znanej celebrytki. Jeśli rodzice nie poprzedzą wizyty w sklepie dokładnym „rozpoznaniem” tematu, może się okazać, że nawet fachowe porady sprzedawców nie ułatwią podjęcia decyzji. Zanim udamy się do salonu w celu nabycia wózka dla nowego członka rodziny, ustalmy kilka ważnych szczegółów.

Ponieważ wózki dziecięce różnią się od siebie znacznie nie tylko pod względem wyglądu, ale i posiadanych funkcji, należy na wstępie ograniczyć wybór do takich typów, które będą najlepiej dopasowane do naszego stylu życia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, w jakich warunkach będziemy najczęściej użytkować wózek. Inny model nadaje się do zatłoczonego miasta, inny zaś będzie się sprawdzał na wiejskich drogach. Może się to wydawać niezbyt istotne, ale w zasadzie od tego czynnika zależy, jakie parametry powinien posiadać nasz wózek- czy lepszy będzie cztero- czy trójkołowiec, jaki rodzaj i wielkość kół lepiej się sprawdzi. Nie bez znaczenia jest również ustalenie tego, gdzie będziemy przechowywać wózek. Dla posiadaczy domów, garaży czy komórek, nie będzie miała dużego znaczenia waga i gabaryty. Ale jeśli jesteśmy mieszkańcami blokowiska i nasza przestrzeń użytkowa jest znacznie ograniczona, należy to uwzględnić przy podejmowaniu decyzji. Warto wówczas wybrać model lekki, posiadający możliwość szybkiego i łatwego składania. Tym bardziej, jeśli mieszkamy na 10. piętrze, a winda często zawodzi, lub też planujemy częste samochodowe wycieczki.

To zaledwie czubek góry lodowej, ale już wystarczający wstęp do dalszych poszukiwań. Zakup wózka to niemały wydatek, więc warto poświęcić mu odpowiednio wiele uwagi i czasu. Jeśli jest to nasz pierwszy zakup tego rodzaju, pamiętajmy o przyszłości. Dobry wózek może służyć latami, jeśli planujemy założenie wielodzietnej rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here