Komfortowy pokój dla malucha

Pokój dziecka powinien być komfortowy zarówna dla maluszka, jak i dla jego rodziców. To oni będą swoją pociechę pielęgnowali, układali do snu, razem z nią się bawili, gdy podrośnie. Jakie elementy wyposażenia będą najbardziej przydatne w tej wymagającej przestrzeni?

Meble na lata użytkowania

Dziecko rośnie bardzo szybko i w podobnym tempie zmieniają się jego potrzeby. Na początku niezbędne są pieluchy, dlatego rodzicom przydaje się przewijak. Teoretycznie mogą kupić go jako oddzielny produkt i ustawić w dowolnym miejscu. W praktyce jednak jest to rozwiązanie mało wygodne. Ponadto może się okazać, że na ograniczonej przestrzeni ustawienie przewijaka, który do niczego innego się nie przyda, będzie wyzwaniem.

Lepszym rozwiązaniem jest połączenie komody wraz z przewijakiem, który da się zdemontować. Tuż pod miejscem wyznaczonym do przebierania maluszka, rodzice mają dostęp do pojemnych szuflad, a w nich umieszczą wszystkie niezbędne akcesoria. Gdy dziecko podrośnie i oduczy się korzystania z pieluszek, przewijak zostanie schowany w garażu lub na strychu. Komoda zaś pozostanie i dalej będzie praktycznym meblem na lata użytkowania.

Nie bez znaczenia pozostaje estetyka. Komody wraz z przewijakami, na przykład te ze sklepu Wozki-Foteliki.pl, są bardzo eleganckie. Na tyle jednak uniwersalne, by z powodzeniem wpisać je w aranżację pokojów dla dziewczynek i chłopców, niezależnie od przyjętej stylistyki. Po zdemontowaniu przewijaka nie pozostają żadne ślady na blacie komody, więc nie ma potrzeby ich przykrywania i martwienia się o to, że coś nie gra w wystroju dziecięcego wnętrza.

Garderoba maluszka

Maluchy bardzo szybko się brudzą. Rodzice mogą nie nadążać z praniem ubranek, śliniaków, a do tego przecież trzeba jeszcze umyć i wyparzyć butelki na jedzenie. Zadań jest całe mnóstwo, dlatego łatwiej sobie poradzić, gdy w zapasie jest większa ilość zarówno odzieży dla dziecka, jak i podstawowych akcesoriów oraz produktów używanych na co dzień. Gdzie je pochować?

Niezbędna staje się szafa, bo nie wszystko się zmieści w komodzie. Pojemne szuflady można przeznaczyć na bieliznę dziecięcą, piżamki oraz akcesoria do przewijania. Wybierając szafę warto za to pomyśleć o konstrukcji, która sprawdzi się na lata użytkowania. Na początku pomieści sporą ilość koszulek, bluzeczek, spodenek, rajstop i czapeczek. Do tego wystarczą pojemne półki, najlepiej umieszczone na takiej wysokości, aby rodzice mieli wszystko pod ręką i nie musieli zbyt nisko się schylać lub szperać w bardzo głębokich półkach.

W późniejszym czasie przydaje się część do zawieszania wieszaków. Na nich zagoszczą bluzy, kurteczki, kombinezony, a w porze letniej sukienki dla dziewczynek czy okazjonalne zestawy dla chłopców. Duża liczba schowków zdecydowanie się przydaje.

Urządzając pokój dziecka warto pomyśleć o sprezentowaniu wyposażenia, które będzie nie tylko dobrane pod kątem potrzeb malucha, ale i rodziców. Tych dwóch najważniejszych osób w życiu niemowlaka, a za chwilę coraz starszej pociechy, której potrzeby także będą rosły.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here