harmonogram

Harmonogramy pracy są rozwiązaniem na praktycznie każdy problem, jaki posiadają osoby pracujące w branży kreatywnej. Problemy miejsca, że inspiracja bywa zmienna. Dlatego zamiast liczyć, że sama przyjdzie przystanek przygotujemy się w taki sposób, w jaki radzi James Clear. Wykorzystując jego porady odróżnisz się od wszystkich innych. Sprawdź na czym polega jego siła.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/harmonogram-pracy/

Harmonogram pracy – dlaczego warto go mieć?

Według autora „Atomowych nawyków” – Jamesa Clear’a nie ma złudzeń, podleganie na przebłysk Ah inspiracji nie doprowadzi nas do niczego. O wiele bardziej skutecznie jest polegać na stworzonym przez siebie harmonogramie. Harmonogram jest to inaczej mówiąc plan pracy, z którego skorzystamy dosłownie każdego dnia.

James clear przywołuje giganta Franza Kafkę, pisarza, który tworzył arcydzieła dodatkowo pracując dodatkowo w Workers Accident influence Institute. Pisarz stworzył, ponieważ miał stworzony harmonogram. Codziennie rano szedł do pracy i pracował tam od 8:30 i do 14:30, następnie jadł obiad, po obiedzie ucinam sobie pustą drzemkę, a po kolacji wsiadał do pisania. Pracował od 23:00 przez kilka godzin, i tak każdego dnia. Kawka nie był wyjątkiem wśród autorów. Możemy przypomnieć sobie między innymi popularnego pisarza Haruki Murakamiego, który budził się codziennie rano o 4:00, i pisał przez następne 5 godzin, a następnie szedł pobiegać.

Inspiracje, a harmonogram pracy

Inspiracja jest dla amatorów, profesjonaliści przychodzą i robią swoją robotę. Pewnie nieraz zamknęliśmy się z takim stwierdzeniem. Zbyt często jednak czekanie na inspiracje przeradza się z niepowodzenia. Przede wszystkim jeżeli pracujemy w branży kreatywnej lub prowadzimy biznes polegający na twórczej pracy. Nie czekajmy więc na przypływ inspiracji i stwórzmy harmonogram pracy, który pomoże nam codziennym wykonywaniu obowiązków.

Zobacz też: http://www.maminek.pl/raport-przedsiebiorczosci-w-polsce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here