Pierwsze dziecko to są zawsze emocje. Zastanawiamy się nad tym jak to wszystko będzie, jak będziemy wtedy żyć. Nie jest łatwo na samym początku, ale przecież większość z nas to przeżyje. To nowe życie w naszym domu to całkowicie, co innego. Samo przygotowanie się do przyjścia nowego człowieka na świat jest bardzo trudne. Musimy wcześniej zacząć kupować ubranka, wózek czy nosidełko do samochodu. To wszystko jest kosztowne i trzeba się z wydatkami liczyć.

Im wcześniej zaczniemy tego wszystkiego szukać tym lepiej dla nas. Wtedy będziemy bardzo dobrze przygotowani na przyjście dziecka na świat. Jeśli mamy mały samochód to trzeba pomyśleć o tym, że przy dziecku miejsca potrzebne jest nam bardzo dużo. Jeśli nasi rodzice czy partnera rodzice będą mieszkać gdzieś daleko to przekonamy się, że trzeba zabrać ze sobą wszystkiego dużo, można powiedzieć, że bardzo, bardzo dużo.

Sam wózek nawet po złożeniu zajmuje sporo miejsca. Jeśli chcemy taki wózek, który zajmuje mało miejsca to czeka nas wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Czasami lepiej kupić coś tańszego, a te pieniądze zainwestować w ubranka dla dziecka. Tych ubranek będzie potrzeba bardzo dużo. Na początek śpiochy to będzie główny strój, z jakiego nasze dziecko będzie korzystało. Z biegiem czasu będzie rosło i będzie się to zmieniać. Zacznie siedzieć, chodzić.

To wszystko jest jeszcze przed nami. Do przyjścia na świat pierwszego dziecka trzeba się będzie przygotować psychicznie. Noce będą nieprzespane i to przez najbliższe długie miesiące. Mamy ma o wiele gorzej niż tata. To mama karmi w nocy dziecko, to mamy je przewija, a tata wtedy sobie smacznie śpi. Tata powinien wtedy dzieckiem zajmować się w dzień. Niech mama sobie wtedy odpocznie i wszystko będzie tak jak trzeba.

Zaczynamy przygotowania

Trzeba się nauczyć dziecko przewijać, kąpać. Na szczęście to wszystko można dzisiaj znaleźć w Internecie. Jest tak wiele poradników, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wystarczy uważanie patrzeć i wtedy wiemy jak postępować, a jak nie. Oczywiście to, co widzimy na filmach nie jest łatwe do wprowadzenia w życie. Nasze dziecko może nie chcieć spać, może nie chcieć jeść. Sytuacje są bardzo różne, dlatego trzeba będzie się do tego indywidualnie dostosować. Wtedy będziemy o wiele lepiej przygotowani, ale na pewno coś może nas jeszcze zaskoczyć. Właśnie na tym polega wychowywanie dziecka, że nigdy wszystkiego nie można będzie przewidzieć. Żadne poradniki mogą nie zawierać tego, z czym nam przyjdzie się w domu zmierzyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFajne gry dla dzieci
Następny artykułDobre rady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here