Jak znaleźć dobrą spacerówkę do jazdy w terenie?

Każdy rodzic wie, że urządzeniem niezbędnym przy posiadaniu dziecka jest wózek. Ułatwia znacznie opiekę nad dzieckiem, umożliwia wyjście z maluchem na spacer czy w niektórych sytuacjach pomaga uśpić niemowlaka. Do szóstego miesiąca życia używa się tradycyjnych wózków z gondolami. Co potem? Jak przewozić starsze dziecko, które jeszcze nie umie chodzić? Co z dziećmi niepełnosprawnymi, które jeszcze w wieku kilku lat mają problem z chodzeniem? W tych wszystkich wymienionych sytuacjach najczęściej poszukiwaną frazą w internecie jest zdanie: wózki spacerowe do 25 kg. Właśnie dwadzieścia pięć kilo jest maksymalną i optymalną wagą do której najczęściej poszukuje się wózka spacerowego.
Wózki spacerowe są produkowane z myślą o dzieciach, które ukończyły już szósty miesiąc życia i starszych. Spacerówki dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i typach. W sprzedaży można odnaleźć zarówno modele lekkie i kompaktowe jak i parasolki czy nawet pojazdy o aluminiowej konstrukcji wyposażone w mały silniczek wspomagający i ułatwiający prowadzenie wózka. Na rynku wyróżniamy tysiące modeli dobrych i przystępnych cenowo wózków spacerowych. W moim tekście wymienię dwa z nich krótko charakteryzując każdy.
Pierwszym typem wózka spacerowego, który pozwolę sobie omówić jest pojazd o nazwie Bebettolineo Nico. Jest to wózek znanej i cenionej włoskiej firmy obecnej na rynku już od pięćdziesięciu lat. Pojazd oparty jest na lekkiej aluminiowej konstrukcji wzmocnionej plastikowymi zaczepami. Jest to wózek czterokołowy wyposażony we wspaniałej jakości amortyzatory i opony z dużym bieżnikiem. Nie straszne są mu więc dłuższe spacery po trudnym terenie. Wózek Nico przeszedł tysiące testów na wytrzymałość i solidność we wszystkich udowadniając swoje zalety. Dla rodziców, którzy pragną zabierać dzieci na wojaże po lasach i parkach wózek Bebettolineo Nico to znakomite rozwiązanie. Wózek dostępny jest w kilku odcieniach kolorystycznych: niebieskim, czerwonym, czarnym oraz żółtym. Jego cena nie przekracza dziewięciuset złotych.
Innym typem wózka o którym wspomnę jest Espiro Nano. Wózek ten ma mniej rozbudowaną konstrukcję od poprzednio omawianego. Pojazd posiada mocną plastikową ramę wzmacnianą stalowymi nitami. Ma jednak jedną ważną cechę. Wąskie koła ze znakomitym polskim ogumieniem osadzone na sprężynach poddanych specjalnemu rozciąganiu mechanicznemu ułatwiają prowadzenie wózka sprawiając, że wożenie w nim dziecka jest prawdziwą przyjemnością. Na asfalcie czy kostce brukowej wózek Espiro Nano wyprzedza każdy inny konkurencyjny tego typu pojazd i sprawia, że jest to jeden z najchętniej wybieranych wózków spacerowych na polskim rynku. Trzeba jednak pamiętać o jego podstawowej wadzie – nie nadaje się na trudny teren gdyż jest to wózek typowo miejski o wąskich kółkach. Omawiany model spotyka się w kilkunastu odcieniach kolorystycznych: tęczowym, żółtym, pomarańczowym, jasnoniebieskim, różowym oraz czarnym. Cena pojazdu nie przekracza sześciuset złotych, jest więc bardzo konkurencyjna i przyjazna dla młodych rodziców posiadających niewielki budżet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPierwsze dziecko
Następny artykułStrony dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here