Jeśli nasze dziecko korzysta z komputera albo telefonu i wchodzi na Internet to trzeba włączyć specjalne filtry. Ta treść, która nie jest przeznaczona dla dziecka nie powinna być wybierana. Dziecko nie musi oglądać przemocy czy strony typowo dla dorosłych, a w Internecie wcale nie jest trudno na to trafić. To, dlatego naszym zadaniem jest wyszukanie dla dzieci takich stron, jakie są dla nich przyjazne. Nasze zadanie to znaleźć coś, co będzie się dziecku podobało. Na pewno będą to bajki i piosenki. Jednego i drugiego jest naprawdę bardzo dużo, dlatego jeśli tylko zaczniemy szukać takich stron to mamy ich wyświetlonych naprawdę bardzo dużo.

Trzeba sprawdzić czy strony są dostosowane do dzieci i ich wieku. Jeśli nasze dziecko ma bohaterów, których bardzo lubi to nie pozostaje nam nic innego jak właśnie takie strony znaleźć. Korzystamy z wyszukiwarki i wybieramy coś właściwego. Pamiętajmy tylko, że Internet to nie może być miejsce gdzie dziecko spędza całe dnie. To nie za dobrze wpływa na jego rozwój, dzieci, które oglądają dużo bajek mają ogromne problemy z mową. Na pewno chcemy uniknąć takich problemów, dlatego wszystko musi być podawane z umiarem, a wtedy nic złego się nie stanie. Strony, które są ciekawe tematycznie będą wpływały bardzo dobrze na dziecko.

Można tam nie tylko oglądać ciekawe filmy, ale również można będzie grać w gry. Dziecko musi już mieć minimum trzy może cztery lata żeby mogło z takich stron korzystać. Wtedy rozumie to, co ogląda i na pewno będzie mogło na tym bardzo dużo skorzystać. Tutaj chodzi o to żeby poza czasem, jaki ma zajęty dziecko również zyskało na swoim rozwoju. W ten sposób łatwiej i szybciej poznaje świat.

Przeglądamy strony internetowe

Najlepiej takie strony przeglądać z dzieckiem, a wtedy powie nam, czego oczekuje. Dziecko raczej tak małe samo nie będzie szukało stron, bo raczej nie potrafi pisać. To, dlatego zadaniem rodziców jest znalezienie tego, co jest właściwe i przygotowane w profesjonalny sposób dla naszego dziecka. Jeśli nasze dziecko ma kilka lat to starajmy się mu nie puszczać bajek gdzie przemoc jest najważniejsza. Niestety takich bajek jest bardzo dużo, a rodzice oddając we władanie dziecka komputer nie zwracają na to uwagi. Wszystko trzeba sprawdzać, bo wtedy wiemy, z czego korzysta nasze dziecko. Im więcej wiemy tym lepiej dla nas i naszego dziecka. Nie ogląda wtedy czegoś, czego widzieć nie powinno. Szybko się przekonamy, że stron jest bardzo dużo, ale tych naprawdę bardzo wartościowych już tak wiele nie uda nam się znaleźć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobre rady
Następny artykułRozwój czterolatka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here