Nasze dziecko nie powinno cały czas siedzieć tylko przed telewizorem, bo to mu szkodzi. Rodzice bardzo często dziwią się, dlaczego ich dziecko ma problemy z nauką czy myśleniem. Niestety bajki, które w telewizji nie są odpowiednie do nauki dla dziecka. Do pewnego stopnia tak, bo dziecko poznaje nowy świat, ma zwierzątka, dobre zachowania. Jeśli będziemy chcieli popracować nad rozwojem naszego dziecka to nie pozostaje nam nic innego jak wyszukać gry, które będą dziecko w stanie zainteresować. Do wyboru mamy wiele gier, które na pewno wpłyną bardzo dobrze na rozwój dziecka. Musimy dostosowywać poziom gry do wieku dziecka.

Nie kupujemy gier dla pięciolatka, jeśli dziecko ma cztery lata. Musi wszystko być tak jak trzeba, czyli dziecko bawi się grami dla siebie. Przechodzi ten poziom i dopiero wtedy może pójść dalej. Można to porównać do puzzli, które na początku składają się z dwóch elementów i powoli zwiększamy tę ilość. Nie dajemy dziecku dwudziestu elementów od razu, bo dziecko nie będzie wiedziało jak się za to zabrać. Właśnie tak to wygląda. To, dlatego szukamy gier, które są dla naszego dziecka odpowiednie. Jest tego naprawdę bardzo dużo, ale nie w każdą grę dziecko będzie chciało grać. Możemy mieć takie dziecko, które grami nie będzie w ogóle zainteresowane.

Co w takiej sytuacji trzeba będzie zrobić? Musimy dziecko cały czas zachęcać, nie zmuszamy, ale zachęcamy. Wtedy dziecko będzie się przyzwyczajało i na pewno wiele dla jego rozwoju to pomoże. Takie dzieci mają w przyszłości łatwiej z nauką, a przecież to jest kluczem do kariery. Trzeba, zatem postarać się kupować dziecku takie gry, jakie są najlepsze i najciekawsze. Nie musi to być dziesięć gier, ale kilka, które będą wpływały pozytywnie na rozwój.

Wybór gier

W sklepie internetowym znajdziemy wiele ciekawych gier. Mogą to być gry planszowe gdzie dziecko będzie musiało uruchomić swoją wyobraźnie, ale również możemy znaleźć gry multimedialne. Trzeba zapoznać się z oferta, a wtedy będziemy wiedzieli, co jest dla naszego dziecka dobre, a co nie. Jeśli dziecko ma jakieś zainteresowania to warto w tym kierunku pójść. Wtedy kupimy gry z pieskami czy lalkami i dziecko o wiele chętniej będzie w gry grało. Gry można kupić w bardzo różnych cenach. Nie trzeba wydawać dużo żeby nasze dziecko o wiele lepiej się rozwijało. Bez gier nie będzie to wcale takie łatwe. To, dlatego jest to tak bardzo ważne i musimy już teraz poszukać czegoś dla naszego dziecka. Siadajmy, zatem do komputera i przeszukujmy oferty, które nam pasują.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here