fotelik samochodowy dla noworodka
fot. pexels.com

Jazda samochodem z dzieckiem wiąże się z obowiązkiem zamontowania dla niego fotelika. Dotyczy to również noworodków, które są jeszcze bardziej narażone na wszelkie ryzyko w momencie wypadku samochodowego, a nawet gwałtownego hamowania!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/noworodek-w-foteliku/

Fotelik samochodowy z grupy 0+

Przede wszystkim kupując taki fotelik musisz zwrócić uwagę na testy bezpieczeństwa, sposób montażu, a także wpinania na stelaż wózka. Fotelik również powinien być w pozycji leżącej! To bardzo ważne, aby zakupić fotelik w takim ułożeniu, gdyż to on jest najbezpieczniejszy dla dziecka w trakcie wypadku.

Fotelik samochodowy jest często akcesorium wielozadaniowym, nosidełkiem, elementem wózka oraz fotelikiem samochodowym. Ważne jednak by był bezpieczny w samochodzie, a także wygodny i funkcjonalny w pozostałych jego zastosowaniach.

Pozycja leżąca w foteliku dla noworodka

Taka pozycja nie jest wygodna dla noworodka, ponieważ nie jest niego pozycją naturalną. Dlatego też nie powinno się go nadużywać jako bujaka czy też leżaka domowego. Wg specjalistów nawet dziecko nie powinno przebywać w foteliku dłużej niż 2h dziennie, ze względu na to, że może on zaszkodzić zdrowiu dziecka. Taka pozycja źle wpływa na kręgosłup dziecka, a także ogranicza jego ruchy oraz ściska dziecko, które może przez to gorzej oddychać.

Jednakże foteliki dla noworodków muszą mieć taką pozycję ze względów bezpieczeństwa dziecka w razie wypadku. Niemowlaki mają ciężką główkę oraz wiotkie ciałko, a foteliki są skonstruowane w ten sposób, by barki i głowa dziecka były wyżej, a z kolei bioderka spoczywały w zagłębieniu fotelika.

Bardzo ważnym jest aby nie nadużywać fotelika samochodowego poza samochodem. Niech służy dziecku i rodzicom w trakcie podróży samochodem, nawet tej powyżej dwóch godzin, ale poza podróżami niech nie będzie używany w żaden inny sposób. Dziecku nie jest wygodnie w takim foteliku i należy o tym pamiętać, że ma on szkodliwy wpływ na jego ciało.

Przeczytaj też: http://kidini.pl/prezent-edukacyjny-na-roczek-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here