kocyk i pieluszka, jak wybrać nie niemowlaka?

W każdej wyprawce niemowlaka znajdziemy kocyki i pieluszki. Są to jedne z najbardziej przydatnych akcesoriów dla malucha, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia.

Co ma wpływ na wybór kocyka dla malucha?

Najważniejsze jest to, żeby kocyk zawsze dobrać do panującej pory roku. Zimą przydadzą się kocyki grubsze, natomiast w porze letniej – cienkie. W dni naprawdę bardzo upalne, świetnie sprawdzą się muśliny. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rozmiar, kocyki najczęściej występują w takich rozmiarach, jak: 75×60 i 75×100. Na początku przyda nam się ten najmniejszy, jednak to chwilowe rozwiązanie. Dziecko zaraz podrośnie i taki kocyk będzie za mały, dlatego nie ma co kupować hurtowej ilości takich kocyków.
W większe kocyki można spokojnie zainwestować, ponieważ posłużą nam kilka lat.

Kocyki i pieluszki, które wybrać dla malucha?

Materiał, z którego wykonane są kocyki, ma znaczenie. Najlepsze są te wykonane z naturalnych materiałów, zabarwione bezpiecznymi dla dziecka farbami. Ważne, żeby te produkty posiadały odpowiedni certyfikat. Wyróżniamy kocyki:

  • bawełniane, są naturalne i przyjazne dla skóry malucha. Nie powinny powodować podrażnienia. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, polecana alergikom i noworodkom.
  • z mikrofibry, łączą w sobie właściwości kocyków bawełnianych i akrylowych. Są dość przewiewne, mocne, ale miękkie jednocześnie.
  • polarowe, są ciepłą wersją. Charakteryzują się miękkością, przez co są przyjemne w dotyku. Nie przepuszczają wilgoci, dlatego najczęściej korzysta się z nich zimą i jesienią.
  • bambusowe, mają właściwości termoregulacyjne, antyalergiczne i antybakteryjne. Idealne dla alergików.

Jaką pieluszkę dziecięcą wybrać?

Idealna pieluszka dla dziecka powinna być chłonna, nie powodować podrażnień oraz zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Kolejnym ważnym aspektem jest to, że powinna być wygodna dla dziecka.

Podczas wyboru pieluchy, zwróćmy uwagę na zapięcie. To istotna kwestia dla nas, rodziców.
Najwygodniejszym zapięciem są rzepy, takie zapięcie umożliwia dopasowanie pieluszki do brzuszka malucha i mocno trzyma się materiału.

Przeczytaj też: http://www.maminek.pl/lozeczka-niemowlece-jakie-akcesoria-powinno-posiadac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here