Pokój dziecięcy

Rzecz, nad którą kreatywni przyszli rodzice są w stanie spędzić masę czasu, to oczywiście urządzenie pokoiku dla swej nowej pociechy. Nawet jeśli nie masz zmysłu dekoratorskiego, możesz przygotować dla Twojego dziecka piękny pokój niczym z katalogu wnętrzarskiego. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek w kwestii urządzenia takiego wnętrza.

Kwestia podstawowa, czyli umeblowanie

Oczywiście bez odpowiedniego umeblowania pokoik nigdy się nie sprawdzi. Najważniejsze jest łóżeczko, dla malutkiego dziecka najlepsze będzie takie z barierkami, które zapobiegną sturlaniu się malucha na podłogę. Koniecznie zadbajmy o komfortowy materac. Oprócz tego w pokoju powinny znaleźć się pudełka na zabawki lub niewielka komódka. Przyda się również dostosowane do dziecka krzesełko i biurko, przy którym będzie mogło rysować lub organizować zabawy. Maluchom uwielbiającym książeczki warto zapewnić regał na ich ulubione bajki. Jeśli Twoje dziecko boi się ciemności, możesz wypróbować niewielką lampkę nocną, która ułatwi mu stopniowe przyzwyczajanie się do spania przy zgaszonym świetle.

Kolorystyka pokoiku

Gdy myślimy o pokoju dla dziecka, automatycznie dziewczynkom przyporządkowujemy kolor różowy, a chłopcom niebieski. Wcale nie musi tak być. Często spotykany w nowoczesnych pokoikach dla dzieci jest kolor biały. Pokoiki urządzone na biało bardzo cieszą oko, lecz niosą też ryzyko, że wszystko będzie się łatwo brudzić. W pokoju malucha dobrze sprawdzą się kolory pastelowe i delikatne. Pozytywnie wpływa na nas np. zielony, kojarzony z naturą i radością.

Dobór zabawek

Dobrze dobrane zabawki powinny nie tylko bawić (jak nazwa wskazuje), ale również rozwijać nasze dziecko. Proste książeczki, lalki, klocki i miękkie puzzle to zabawki, które dobrze znamy nawet z własnego dzieciństwa. Nieco bardziej zaawansowane są zabawki interaktywne, np. pozytywki lub mówiące przytulanki, które zapewnią zmęczonym rodzicom chwilę wytchnienia. Warto rozejrzeć się w sklepach stacjonarnych, a także przejrzeć ofertę dostępną online, by wybrać najbardziej unikalne i praktyczne zabawki dostosowane do naszego malucha.

Gdzie to wszystko znaleźć?

Oprócz zakupów w stacjonarnych sklepów z meblami czy akcesoriami dla dzieci, możemy skorzystać z szerokiego asortymentu sklepów internetowych. Wiele produktów dla dzieci znajdziemy na stronie https://sklepmati.pl/. Warto dokładnie przejrzeć ofertę, nim zdecydujemy się na jakikolwiek zakup. Wszystko po to, by nie przepłacić i urządzić piękny pokój dla naszej pociechy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here