Dobry termometr bezdotykowy dla dziecka

Termometry rtęciowe to już na szczęście przeżytek. Kiedy wspominamy chorowanie w dzieciństwie, na pewno mamy w pamięci wiele perypetii związanych z tego typu termometrami. Sama konieczność trzymania go przez długie minuty pod pachą, albo –  o zgrozo! – w ustach lub w pupie, była wystarczająco uciążliwa, a na koniec pomiaru często okazywało się, że był on niedokładny i trzeba powtórzyć. Termometry rtęciowe były zawodne – i łatwo było je oszukać, wystarczyło na chwilę zamoczyć w herbacie by wymigać się przed rodzicami od szkoły! Na szczęście świat poszedł do przodu, a mierzenie temperatury już nie jest problemem. Dzięki termometrom bezdotykowym można to zrobić niezawodnie. Poniżej ich najważniejsze zalety.

Szybkość pomiaru

Termometry bezdotykowe dokonują pomiaru temperatury w ułamku sekundy, bez kontaktu termometru z ciałem dziecka. Nigdy więcej nie musimy mu kazać zastygać w niewygodnej pozycji  długie minuty!

Dokładność

Kiedy chore dziecko okryte jest po uszy kołdrą, naturalne jest że temperatura mierzona w takim środowisku może wyjść zafałszowana. Jednak nie w przypadku termometru bezdotykowego, który posiada funkcję dostosowanie pomiaru do temperatury otoczenia.

Sterylność

Trudno uznać mierzenie temperatury pod pachą, w ustach albo pupie za higieniczne… Zwłaszcza, że  z tego samego termometru korzysta zwykle cała rodzina. Na szczęście dzięki termometrowi bezdotykowemu, nie musimy się martwić o przeniesienie zarazków na dziecko.

Możliwość pomiaru bez dodatkowego światła

Kilkanaście lat temu, w czasach naszego dzieciństwa, regularne mierzenie temperatury w chorobie było przykrym rytuałem. Rodzice musieli nas obudzić, usadzić w niewygodnej pozycji, a to wszystko z zapalonym światłem. Na szczęście my nie musimy tego robić naszym dzieciom i dzięki specjalnemu wyświetlaczowi zmierzymy im temperaturę szybko, po cichu, i bez zapalania światła.

Bezdotykowe termometry to z całą pewnością krok milowy z dbaniu o zdrowie naszego dziecka. Najnowocześniejsze modele, które na stałe ułatwią nasze życie, znajdziemy na stronie https://pewnypomiar.pl/. Po więcej informacji na temat bezproblemowego i nienawodnego mierzenia temperatury odsyłamy na stronę https://pewnypomiar.pl/2018/02/18/jaki-termometr-bezdotykowy-wybrac/.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here