Drewniane zabawki dla dzieci

Kilka dni temu w zakamarkach swojej piwnicy natknąłem się na pudełko, do którego dawno nikt nie zaglądał. W środku znajdowały się kolorowe drewniane klocki z narysowanymi na nich literkami. Przypomniałem sobie jak będąc dzieckiem uczyłem się na nich alfabetu, jak składałem je w słowa albo budowałem z nich zamek. Choć już minęło wiele lat to klocki były nadal w dobrym stanie, więc po odkurzeniu z czystym sumieniem mogłem dać je swojemu synowi, by i on z nich korzystał.

Drewniane zabawki dla dzieci mają wiele zalet, a jedną z ważniejszych jest trwałość. Niejedno dziecko nieraz płakało nad plastikową zabawką, która zbyt szybko się zepsuła albo rozpadła. Zabawki z drewna są wykonane dużo solidniej i zazwyczaj nie mają drobnych elementów, co jest ważne zwłaszcza dla rodziców najmłodszych dzieci, które nie będą mogły nawet przypadkiem takiego małego elementu połknąć. Poza tym drewno jest miłe w dotyku, nie brudzi i nie powoduje alergii.

Jaka może być zabawka drewniana dla dziecka? W sklepach można znaleźć wiele ich rodzajów. Najbardziej popularne są wszelkiego rodzaju klocki. Budując nimi różne budowle dziecko rozwija zdolności manualne, wyobraźnię, kreatywność. Budować można według własnego pomysłu albo skorzystać z gotowych projektów przygotowanych przez producentów klocków.

Wśród drewnianych zabawek można też spotkać większe i mniejsze pojazdy, figurki przedstawiające ludzi i zwierzęta, całe zagrody, parki, ogródki, domy, a nawet fragmenty miast. Każdy z tego rodzaju zestawów pozwala na wiele sposobów rozwijać fantazję u dziecka i zapewnia wiele godzin dobrej zabawy.

Na sklepowych półkach na stronie https://www.tu-mamo.pl/13-zabawki-drewniane-i-kreatywne można znaleźć również drewniane zabawki edukacyjne. Mogą to być klocki z literkami, cyferkami, kształtami, kolorami, owocami, itp. Dzięki takim zabawkom dzieci uczą się poprzez zabawę co bardzo ułatwia przyswajanie wiedzy. Dla szkolnych już dzieci bardzo przydatne mogą być liczydła bądź drewniane tabliczki mnożenia, po które każdy mały matematyk na pewno chętnie sięgnie.

Zabawek z drewna jest tyle, że trudno jest je wszystkie wymienić. Jednak każda z nich sprawi mnóstwo przyjemności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here