Czy duże koła w spacerówkach są wygodne?

Jak dobrze wiemy, związki bywają różne. Jedne pary preferują jak najmniejszą ilość aktywności i wolą spędzać czas w domu na kanapie przed telewizorem, a inne każdą wolną chwilę spędzają na wycieczkach, spacerach, bliższych i dalszych podróżach i trudno złapać ich w domu. Oczywiście sposób spędzania wolnego czasu zależy przede wszystkim od tego, jacy jesteśmy – jeśli najlepiej odpoczywa się nam na przykład w hamaku rozpiętym we własnym ogrodzie, to jest to nasz wybór i jeśli się sprawdza, to po co go zmieniać? Jeśli odpoczywamy, będąc wciąż w nowych miejscach, zwiedzając, przemieszczając się, i wtedy czerpiemy energię na dalsze dni, to też nie ma potrzeby wprowadzania dużych zmian. Jeśli coś się sprawdza, to nie ma sensu tego zmieniać.
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po pojawieniu się dziecka będziemy się starali zachować dotychczasowe przyzwyczajenia i będziemy spędzać czas wolny z dzieckiem w podobny sposób. Lekka spacerówka na dużych kołach może przyjść z pomocą szczególnie tym parom, które preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Jakie więc są jej zalety, które sprawią, że aktywne pary powinny się na nią zdecydować?
Po pierwsze duże i zwrotne koła. To one zapewniają szybką mobilność oraz amortyzację podczas przeprawy przez trudny teren. Aktywne pary na pewno szybko zdecydują się na wyjazd choćby najniższe góry, aby pokazać swojemu maluszkowi piękno otaczającego nas świata. W górzystym terenie, nawet jeśli tylko trzymamy się wyznaczonych i wydeptanych ścieżek musimy liczyć się z tym, że są na nich kamienie i nieduże uskoki, a każdy taki wstrząs będzie odczuwało najdotkliwiej nasze maleństwo. Dlatego lekka spacerówka na dużych kołach, zwrotna i dobrze zamortyzowana pozwoli naszemu dziecku skupić się na cudownych widokach i zapewni mu komfort podczas całodziennych wycieczek.
Po drugie upewnijmy się, że stelaż jest lekki. Na szczęście na rynku istnieje bardzo wiele firm produkujących wózki dziecięce lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Zostało to pomyślane głównie dla matek, które często zostają same w domu z maluszkiem,a mężczyzna wychodzi na wiele godzin do pracy. Te mamy też chcą korzystać z pogody i zapewnić maleństwu dopływ tak potrzebnej do prawidłowego rozwoju witaminy C dostarczanej wprost ze słoneczka. Choć wydaje się nam, że stelaż jest może zbyt lekki, po przeanalizowaniu składu materiałowego widzimy, że surowce wykonane do produkcji spacerówki są solidne i bardzo wytrzymałe. Sprawdzą się zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas urlopowych i weekendowych wypadów nad morze oraz w góry.
Lekka spacerówka na dużych kołach sprawdzi się zarówno w środowisku miejskim, jak i na zapiaszczonych plażach, czy pełnych kamieni górskich ścieżkach. Miejska mama także ma do pokonania wiele trudności- wysokie krawężniki, różnej wysokości schody mogą nie być komfortowe dla podróżującego w spacerówce dziecka. Dlatego zwróćmy uwagę na wielkość kół w spacerówkach, na sposób ich pompowania, na amortyzację zawieszenia. Wszystko to ułatwi nam przemieszczanie się po każdym rodzaju nawierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here