Spacerówka z kubełkowym siedziskiem? Tak, to też jest możliwe!

Wybór odpowiedniego rodzaju spacerówki stanowi chyba dla wszystkich rodziców nie lada wyzwanie! Przy czym spacerówki to jedynie jeden z wielu rodzajów różnych wózków dla dzieci. Stworzona przede wszystkim z myślą o tych dzieciach, które bez problemu potrafią już samodzielnie siedzieć. Istnieje bardzo wiele form tego rodzaju wózków, wzorów i materiałów, z jakich zostały stworzone. Jednym słowem – do koloru do wyboru i z pewnością znajdzie się coś dla każdego, zaspokajając gusta wszystkich rodziców, nawet tych najbardziej wybrednych. Na rynku można odnaleźć wiele różnych modeli spacerówek, a w tym między innymi wózki uniwersalne, proste spacerówki, spacerówki typu parasolka oraz spacerówki sportowe, przeznaczone do jazdy w terenie, lub nawet do tego, aby biegać wspólnie z dzieckiem.
Równocześnie spacerówki mogą być wyposażone w różnego rodzaju siedziska – można wyróżnić między innymi siedzisko rozkładane w pełni na płasko, takie, które da się rozłożyć jedynie częściowo oraz kubełkowe siedzisko w wózku. Wszystkie z nich są zdecydowanie rekomendowane już takim dzieciom, które jak już wcześniej wspomniano potrafią samodzielnie siedzieć. Jednakże takie spacerówki, które można rozkładać w pełni na płasko w razie potrzeby można wykorzystywać już przy opiece nad mniejszymi dziećmi. Używa się go wówczas tylko i wyłącznie jako spacerówki rozłożonej na płasko. Niestety siedzisko kubełkowe raczej nie stwarza takich możliwości, gdyż jego specyficzne ułożenie nie pozwala na rozłożenie go do zupełnie płaskiej pozycji. Niewątpliwą zaletą wózków z kubełkowych siedziskiem jest zazwyczaj ich bardziej kompaktowy wymiar i łatwiejszy montaż na ramie wózka. Jednakże zdecydowaną wadą jest to, że nie da się go rozłożyć w pełni na płasko, tak jak dzieje się to w przypadku wózka spacerowego z zapewnioną funkcją spania. Zatem, jeśli Wasze dziecko jest już nieco większe, a zależy Wam na wygodnym, solidnym ale kompaktowym wózku spacerowym – kubełkowe siedzisko w wózku może być właśnie tym, czego szukacie i potrzebujecie. Ale czy na pewno tylko tak wygląda kwestia siedzisk kubełkowych, zwłaszcza w odniesieniu do młodszych dzieci?
Otóż okazuje się wbrew pozorom, że wózki z siedziskiem kubełkowym mają bardzo wielu zwolenników, gdyż jest ono podobne do fotelika samochodowego i dziecko ma w nim delikatnie zaokrąglone plecy (zgodnie ze swoim rozwojem), nie zsuwa się (dupcia jest ciut niżej) i stąd też daje mu nieco bardziej fizjologiczną pozycję. Zatem wbrew pozorom często kubełkowe siedziska są naprawdę dobrą opcją dla dzieci, które już wrosły z gondoli, ale nie są jeszcze siadające. W związku z tym być może siedziska kubełkowe w wózku wcale nie są takie złe, jak mogłoby się nam na pierwszy rzut oka wydawać i warto rozważyć dobrze opcję zakupu wózka posiadającego właśnie tego rodzaju spacerówkę. Najlepiej, jeśli przekonasz się o tym sam, poszukasz dodatkowych informacji na ten temat i podejmiesz decyzję, czy spacerówka z kubełkowym siedziskiem to właśnie ta skrojona na miarę dla Was.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here