wybór najlepszej spacerówki dla naszego dziecka

W dzisiejszych czasach mamy to ogromne szczęście, że prawie wszystko, o czym sobie zamarzymy, jest dostępne w sklepach. Nasi rodzice nie mieli tego komfortu. Nawet jeśli jakimś cudem mieli środki finansowe, to sklepowe półki świeciły pustkami i jedynie przez znajomości można było cokolwiek załatwić.
Rodzice małych dzieci szukali gdzie mogli pieluszek, ładnych ubranek czy kosmetyków. Przydawały się wtedy znajomości wśród osób pracujących w sklepach typu Pewex oraz wyjeżdżających do Niemiec do pracy. N Zachodzie wszystko było ładniejsze, bardziej kolorowe, ciekawe. Ubranka dla dzieci przywożone zza zachodniej granicy wyróżniały się materiałami, kolorami, jakością wykończenia. Także najlepsza spacerówka dla dziecka była niestety nieosiągalna w naszym kraju, a rodzice, którzy wreszcie zdobyli upragniony egzemplarz nawet nie wybrzydzali co do koloru poszycia. Najważniejsze, że kupiona za niemieckie marki najlepsza spacerówka dla dziecka należała właśnie do nich i całe osiedle lub niejednokrotnie miasteczko zazdrościło im tego wózka.
Dziś mamy dostęp do wszystkiego. Jeśli nie podobają nam się wózki dostępne w tysiącach sklepów w Polsce, możemy bez problemu zamówić i importować spacerówki z dowolnego niemalże kraju zagranicznego. Już nie trzeba mieć cioci w Ameryce ani kogoś z rodziny pracującego w Niemczech. Wystarczy założenie konta na Amazon czy E-bay, aby za pomocą kilku kliknięć stać się posiadaczem wymarzonych wózków, ubranek, zabawek oraz kosmetyków dla dzieci w każdym wieku. Z jednej strony to ogromna wygoda dla rodziców, z drugiej jednak duży problem. Wybór jest tak wielki, że czasem dosłownie nie wiemy za co się złapać. Kiedy sklepowe półki świeciły pustkami i wreszcie wstawiono jakikolwiek produkt było wiadomo, że tego właśnie chcemy. Dziś roztaczają się przed nami zupełnie nowe horyzonty, możliwości, na które nie do końca jesteśmy jeszcze gotowi, gdyż jakiś procent nas tkwi wciąż w poprzednim ustroju.
Wielu z rodziców zadaje sobie pytanie- najlepsza spacerówka dla dziecka to właściwie jaka? Czy konkretny model? Czy może tylko egzemplarz spełniający pewną ilość założeń.
Najlepsza spacerówka dla dziecka musi być na pewno lekka i zwrotna. Dobrze, jeśli będzie składana, gdyż wtedy łatwo i szybko zapakujemy ją do samochodu aby udać się w długą podróż lub krótki wypad za miasto.
Zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest wykonana- czy stopy łączące poszczególne elementy nie są wykonane z rakotwórczych metali? Czy materiał tworzący parasolkę na pewno zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym? Czy spacerówka posiada kilka zapięć bezpieczeństwa, których nasze dziecko nie będzie wstanie samemu wypiąć i czy uchronią je przed ewentualnym wypadnięciem z wózka? Czy najlepsza spacerówka dla dziecka powinna być z opcją rozkładania na płasko, aby ułożyć wygodnie maluszka kiedy zaśnie podczas wycieczki do parku?
Przed dzisiejszymi rodzicami cała masa pytań i dylematów, choć w sklepach znajdą setki i tysiące najpiękniejszych wózków dla dzieci. Takie decyzje mogą spędzać sen z powiek na wiele dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolecany produkt
Następny artykułLekka spacerówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here