Wózek głęboki z nosidełkiem

Na rynku istnieje bardzo szeroka oferta wózków dziecięcych różnego rodzaju i produkowanych przez różne firmy. Jednakże najłatwiejszym podziałem, jakim można się posiłkować opisując wózki dziecięce, jest podział na wózki głębokie oraz spacerówki.
Jak zapewne łatwo się domyślić, wózki dziecięce głębokie są przeznaczone dla tych bardzo małych dzieci. Zazwyczaj jest to jeden z pierwszym zakupów na jaki decydują się młodzi rodzice. Jest to motywowane oczywistymi zaletami, jakie mają wózki głębokie, a mianowicie łatwością w transporcie dziecka, jaki zapewniają. Dzieci zaraz po swoich narodzinach nie są w stanie siadać oraz potrzebują bardzo dużo snu. Wózek głęboki zapewnia komfort, ponieważ pozwala dziecku odpoczywać na pleckach i w razie takiej konieczności, dziecko może też wygodnie się tam wyspać. Podczas podróży lub spacerów, wózek głęboki bardzo często pełni rolę łóżeczka. Jest to możliwe nawet gdy na dworze panuje chłód lub gdy pada deszcz czy też śnieg, gdyż wózki głębokie zapewniają dla dziecka ochronę przed opadami, jak i niskimi temperaturami. Na dodatek najnowsze modele wózków głębokich, jakie są dostępne na rynku, są budowane w sposób, który sprawia, że wózki są bardzo dobrze amortyzowane. Stanowi to kolejną formę zabezpieczenia malucha przed jakikolwiek uszkodzeniami związanymi z przeszkodami, jakie mogą pojawić się na drodze.
Należy jednak pamiętać, że tak jak wszystko inne, również i wózki dziecięce głębokie mają pewne wady, z którymi trzeba się liczyć. Po pierwsze, są to raczej ciężkie przedmioty, dodatkowo obciążane bagażem, jaki zapakują na wózek rodzice. Może być to spore utrudnienie jeżeli spaceruje się samodzielnie z dzieckiem i potem ma się trudności z choćby, wejściem do tramwaju czy autobusu. Na dodatek wózki głębokie są też bardzo duże. Jeżeli ktoś mieszka w małym mieszkaniu lub w kamienicy z wąską klatką schodową, gabaryty wózka głębokiego mogą być dosyć uciążliwe. Jest to także przeszkoda gdy ktoś prowadzi taki wózek przez wąskie przejścia, gdzie rozmiar wózka dodatkowo utrudnia sprawne nim manewrowanie.
Dodatkowo wózki dziecięce głębokie nie są zakupem, który będzie przydatny zbyt długo. Po zaledwie paru miesiącach życia, dzieci stają się zbyt duże, aby wygodnie pomieścić się w takim typie wózka. Właśnie wtedy ważne jest znalezienie spacerówki dla swojego malucha i odłożenie wózka głębokiego na bok. Dzieci mogą już samodzielnie siadać i chętnie to robią. Na dodatek wózek głęboki blokuje im widok na to, co dzieje się dookoła, a z dnia na dzień, dziecko takie staje się coraz bardziej ciekawe i głodne nowych wrażeń.
Pomimo jednak tych wad, zalety wózków głębokich są niepodważalne i jednoznacznie wskazują na to, że wózki takie są bardzo potrzebne dla niemowlaka.
Jeżeli zatem chodzi o wózki dziecięce głębokie każdy rodzic powinien się zdecydować, aby kupić je dla swojego malucha. Choć może być to dosyć drogi wydatek, wydane pieniądze z całą pewnością zwrócą się w postaci wygody i wielu ułatwień, jakie zapewnia posiadanie takiego wózka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here