Polecany produkt

Każdy nowo upieczony rodzic staje przed wyborem wózka dla swojej pociechy. Jest on niezbędny już od pierwszych dni życia, a możliwości wyboru są naprawdę duże. Zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy produkują interesujące modele w zróżnicowanych przedziałach cenowych. Warto wcześniej zapoznać się z rankingami, opiniami i recenzjami.

Dobra firma wózków dziecięcych najczęściej ma pozytywne opinie pozostawione w internecie przez mamy. Funkcjonalności wózka są niezwykle istotne. Obecnie rodzice wybierają wózki 2w1 i 3w1, a następnie dokupują lekką spacerówkę. Zakup zestawu gwarantuje wyposażenie dziecka w pojazd na najbliższy rok, a nawet na trzy lata. Wózek 3w1 zawiera gondolę, spacerówkę i fotelik samochodowy – wszystkie elementy mocowane są na tym samym stelażu. Takie propozycje ma większość czołowych firm, takich jak: Cybex, Stokke, Mutsy, X-Lander, Mima Xari czy Baby Design. Funkcjonalne wózki można znaleźć zarówno wśród rodzimych, jak i zagranicznych marek.

Przy wyborze wózka należy zwrócić uwagę, czy jest dostosowany do pory roku, w której będzie użytkowany. Latem przydadzą się takie akcesoria, jak parasolka czy siateczkowy tył, natomiast zimą sprawdzą się duże dmuchane koła, mufka czy dobrze zadaszona budka. Pozostałe elementy, np. śpiworek, kubek na kawę, moskitierę, torbę zawsze można dokupić. Istotne elementy to także wielkość kosza na zakupy, długość gondoli, głębokość budki czy wysokość podnóżka w spacerówce. Zmotoryzowani rodzice powinni zwrócić uwagę, czy dany model mieści się do ich samochodu.

Modne wózki cieszą się coraz większym powodzeniem. Interesujące wzornictwo kusi młodych rodziców. Prosta, stonowana kolorystyka podoba się mamom. Większość firm proponuje właśnie takie modele. Prezentują one różne półki cenowe – począwszy na 1500 zł, skończywszy na nawet 10000. Jednak nadal z produkcji nie wychodzą standardowe czerwone, niebieskie czy zielone wózki. Nowością są modele drogie i ekskluzywne, zaprojektowane przez np. Jeremy’ego Scotta. Znajdują coraz więcej zwolenników, również wśród gwiazd. Osoby takie jak Natalia Siwiec czy Joanna Koroniewska promują modele w mediach społecznościowych, a za nimi podążają zachęcone mamy.

Warto zwrócić uwagę na rodzimą produkcję. Szczególnie dlatego, że polskie wózki dostosowane są do naszych warunków pogodowych. Mają odpowiednie koła, długość budki i akcesoria. Jednak przy wyborze trzeba dokonać kompromisu – zagraniczne wózki zazwyczaj prezentują się bardziej nowocześnie, jednak nie mają tylu zalet i przewyższają polskie odpowiedniki ceną.

Wybór wózka to skomplikowane zadanie. Nie należy podążać za modą, ponieważ wózek ma przede wszystkim zapewniać wygodę maluszkowi i mamie oraz być funkcjonalny. Nie zawsze drogie modele sprawdzą się w praktyce, jednak niewątpliwie prezentują się one niezwykle atrakcyjnie. Każdy rodzic ma inne oczekiwania względem wózka, dlatego warto je wziąć pod uwagę zanim się dokona zakupu. W końcu wózek nie należy do najtańszych produktów, które trzeba nabyć przed narodzinami dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here