Lekka spacerówka

Każdy kto kiedykolwiek był w sklepie z artykułami dziecięcymi lub przeglądał oferty sklepów internetowych, zdaje sobie sprawę z tego jak wiele różnych modeli wózków dziecięcych jest dostępnych w sprzedaży. Niektóre z nich są lepsze, niektóre gorsze, inne zaś tańsze, jednakże podstawowym kryterium jakie rozdziela wszelkie wózki jest to, czy są to wózki głębokie czy też wózki spacerowe.
Wózki spacerowe przeznaczone są oczywiście dla nieco starszych dzieci, które radzą sobie z siedzeniem i lubią obserwować otaczający ich świat, chłonąc jak najwięcej wiedzy jak to potrafią. Jednakże podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, najlepszym wyborem na pewno jest wózek dzieciecy głęboki.
Wózek głęboki pozwala małemu dziecku wygodnie leżeć w miejscu, które jest nie tylko komfortowe, ale także odpowiednio zabezpieczone. Jak wiadomo, tak małe dzieci nie mogą jeszcze siadać, więc wózek, który pozwala im spoczywać w pozycji leżącej jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Oprócz tego tak małe dzieci są też oczywiście znane z długich godzin snu, których potrzebują. Dlatego też wózek głęboki jest pod wieloma względami także i łóżeczkiem dla dziecka, które na tym etapie swojego życia ma tendencje do robienia sobie drzemek kiedy tylko jest to możliwe.
Wózek głęboki jest przystosowany do tego, aby odpowiednio chronić malutkie dziecko przed jakimikolwiek zagrożeniami. Stelaż takiego wózka zazwyczaj jest zamontowany w sposób, który umożliwia doskonałą amortyzację podczas prowadzenia wózka. Oprócz tego wózki głębokie chronią przed warunkami z zewnątrz – niską temperaturą lub też opadami atmosferycznymi. To z całą pewnością przydatna cecha tych wózków, zwłaszcza dla dzieci, które urodziły się w miesiącach jesiennych lub zimowych i swoje pierwsze tygodnie na tym świecie spędzają, gdy panuje chłodny klimat na zewnątrz. Wózek głęboki zazwyczaj jest bardzo pakowny, a jego gondola dosyć duża. Dzięki temu dziecko ma dużo miejsca, nawet jeżeli rodzice opatulą swojego niemowlaka w wiele warstw okrycia.
Oczywiście wózek głęboki nie jest całkowicie pozbawiony wad. Po pierwsze jest to wózek raczej ciężki i toporny, zajmujący dużo miejsca w mieszkaniu i na zewnątrz. Jest to szczególnie odczuwane podczas spacerów, które wymagają na przykład, skorzystania z komunikacji miejskiej. Choć takie podróże praktycznie nie są rejestrowane w świadomości dziecka ułożonego w wózku, rodzice mogą mieć nie mały problem usiłując manewrować wózkiem po zatłoczonych autobusach czy wnosząc wózek do tramwajów.
Jednakże wszystkie te wady w żaden sposób nie przeważają nad licznymi zaletami wózków głębokich. Zatem bez problemu można przyznać, wózek dzieciecy głęboki jest z całą pewnością zakupem, który przyda się w każdym domu małego dziecka. Pomimo swojej ceny oraz raczej krótkiej daty przydatności, wózek taki jest absolutnie niezbędny podczas trudnego okresu zaraz po narodzinach. Dlatego każdy nowy rodzic z całą pewnością powinien rozważyć ten zakup. Na pewno nie będzie to decyzja, której będzie się żałować!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here