wybór najlepszej spacerówki dla naszego dziecka

Aby zadbać o zdrowie małego dziecka należy stosować prawidłowe żywienie i odpowiednią pielęgnację. Od najwcześniejszego okresu trzeba też dostarczać mu odpowiednią dozę świeżego powietrza. Codzienne spacery w miejsca otoczone roślinnością służą dotlenieniu młodego organizmu. Potrzebny jest więc wygodny wózek dla dziecka, w którym będzie ono czuć się komfortowo.

Dla niemowląt, które wożone są w pozycji leżącej, odpowiedni jest wózek głęboki, gondolą z budką chroniącą przed nadmierną ilością promieni słonecznych lub wiatrem. Nawet jeśli pada drobny deszcz nie trzeba rezygnować ze spaceru, bo wózek posiada zabezpieczenie z nieprzemakalnego tworzywa, które chroni jego wnętrze.

Wygodny wózek dla dziecka nieco starszego to spacerówka. Jej regulowane oparcie umożliwia pozycję siedzącą, ale też pozwala na ułożenie dziecka na leżąco do krótkiej drzemki. Są też wózki – parasolki, lekkie i składane, można w nich przewozić starsze dziecko w czasie krótkich wyjść na zakupy do pobliskiego sklepu.

Podczas wyjazdów w dalsze okolice znakomicie posłuży składany wózek, z łatwością mieszczący się w bagażniku samochodu. Jest to wygodny wózek dla dziecka, jak również poręczny dla mam ze względu na jego mały ciężar i łatwość składania oraz rozkładania. Możliwe jest też odłączenie siedzenia wózka od podstawy z kółkami, wtedy używa się go jako fotelik dziecięcy do samochodu. Zabezpieczenia w postaci pasków lub szeleczek zapewniają pełne bezpieczeństwo podczas jazdy.
Rodzice bliźniaków mogą kupić podwójny wózek, w którym na jednym stelażu zamontowane są dwa siedzenia zapewniające każdemu z dzieci własną przestrzeń. Wózki dziecięce wyposażone są w schowki, uchwyty lub kieszonki, w których można umieszczać zapasowe pieluchy, butelki z pokarmem lub napojem, a nawet drobne zakupy.

Codzienne spacery lub okazjonalne wycieczki są dla dzieci wskazane ze względu na ich rozwój psychofizyczny. Podczas nich dziecko obserwuje otoczenie zewnętrzne i wiele się uczy. Poznaje przyrodę, może obserwować krajobrazy inne niż w wielkomiejskich centrach.

Kupienie odpowiedniego wózka nie sprawia trudności; w sklepach jest ich ogromny wybór a ceny bywają bardzo przystępne. Wózki polskiej produkcji spełniają najwyższe standardy jakościowe. Wykonane są z dobrych gatunkowo tworzyw. Ich konstrukcja jest stabilna, solidna i trwała, co pozwala na bezpieczne przewożenie dziecka nawet na wyboistych ulicach, krawężnikach, schodkach. Wyposażone są w pasy bezpieczeństwa lub barierki chroniące przed wypadnięciem dziecka. Pompowane koła amortyzują wstrząsy, zamocowane hamulce blokujące koła skuteczne unieruchamiają wózek pozostawiony na pochyłej nawierzchni. Można nabyć wózki o różnej wielkości, z regulowaną wysokością poręczy dostosowywanej do wzrostu prowadzącego.

Polskie wózki służą często przez kilka lat, starsze dzieci wyrastają a wózek można przechować dla następnej pociechy. Często wózek, który jest po użytkowaniu w zupełnie dobrym stanie, można podarować którymś z przyjaciół, którzy właśnie zostali rodzicami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here