Wygodna rozkładana spacerówka

Wózki dziecięce są niezbędne w pierwszych latach życia dziecka. One spędzają w nich dużą część swojego wolnego czasu, dlatego kwestia wyboru ma dość duże znaczenie. Producenci wózków doskonale zdają sobie sprawę z ogromnej konkurencji panującej na tym rynku, dlatego na potrzeby klientów przygotowują modele dostosowane do najróżniejszych warunków użytkowania oraz do różnego wieku dziecka. Mnogość wariantów, z których mogą skorzystać młodzi rodzice jest na tyle duża, że nie zawsze są oni w stanie ocenić w sposób merytoryczny, który da poczucie dobrze wydanych pieniędzy.
Przy wyborze wózka liczą się detale, których nie można lekceważyć. Ich obecność decyduje o tym, czy wózek będzie nam dobrze służyć, czy kierowanie nim nie będzie sprawiać nam zbyt trudne i męczące. Najlepszym wyborem są te wózki, które zostały wyposażone w duże i napompowane koła. One gwarantują swobodne poruszanie się po największych nierównościach, które znajdują się na terenach wiejskich lub w lasach. Przy pomocy wysokich kół, wózek spacerowy powyżej 15 kg bez trudu będziemy w stanie pokonywać wysokie krawężniki miejskie będącą zmorą wózków mających wmontowane małe koła. Większe koła to gwarancja lepszej amortyzacji, wygody dziecka podczas przebywania w środku. Spacerówki, które dominują w miastach nie muszą być koniecznie wyposażone w wielkie koła. Mniejsze koła przekładają się na mniejszą wagę i większy komfort przy wnoszeniu wózka po schodach. Mimo wszystko i tak spacerówki należą do najlżejszych modeli wózków dostępnych w polskich sklepach. Ich waga to zaledwie kilkanaście kilogramów, co jest dobrym wynikiem. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że największe wózki wielofunkcyjne mogą ważyć nawet powyżej 20 kilogramów. Przy zakupie wózka spacerowego warto zwracać uwagę na to, czy model posiada dokument potwierdzający bezpieczeństwo użytkowania. Atesty są przyznawane na podstawie opinii wydawanych przez Państwowy Zakład Higieny. O tym, że wózek posiada atest świadczy znajdujący się na nim znak bezpieczeństwa w postaci dużej litery B w trójkącie.
Wożenie dziecka w spacerówce powinno nastąpić w momencie, gdy dziecko przekroczy szósty miesiąc życia. Po przekroczeniu tego okresu spacerówkę można praktycznie wykorzystywać do momentu, aż pociecha całkowicie nie wyrośnie z poruszania się wózku.
Do każdego modelu producenci starają się dodawać gadżety, dzięki którym opieka nad dzieckiem staje się łatwiejsza nawet podczas odbywania codziennego spaceru. Chwytliwym dodatkiem jest na przykład pojemnik na butelkę dla dziecka. Praktycznym rozwiązaniem okazuje się też często podnóżek. Dodatki wyglądają atrakcyjnie z punktu widzenia potencjalnego kupującego, ale nie należy ulegać iluzji. Jedynie niektóre dodatki okażą się przydatne przy zajmowaniu się dzieckiem podczas użytkowania wózka. Należy więc dobierać je w sposób rozsądny. Najczęściej najlepsze akcesoria można dokupić w sklepie, ponieważ nie są one oferowane jako bonus do zakupu. Można je nabyć w atrakcyjnych cenach za pośrednictwem Internetu i sklepów działających online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here