Jak znaleźć dobrą spacerówkę do jazdy w terenie?

Dobór odpowiedniego wózka nigdy nie jest zadaniem łatwym. Zanim dokonamy właściwej oceny pojazdu należy wziąć pod uwagę wiele czynników.
Stąd nasuwa się pytanie jaka spacerówka dla 2 latka.
Analizując te kwestię warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak waga samego wózka. Wiadomym jest bowiem, że nierzadko opiekun dziecka będzie zmuszony do fizycznego przeniesienia wózka na pewną odległość. Zwykle ma to związek z komunikacją miejską, często pojazdami o zbyt wysokim progu wejścia. Dlatego też wózek spacerowy powinien posiadać jak najlżejszą konstrukcję. W przypadku przewozu wózka samochodem, liczyć się będzie, co oczywiste łatwość jego składania oraz rozkładania.
Dalej dla zapewnienia odpowiedniego punktu podparcia kluczowe znaczenie ma siedzisko. Generalnie należy przyjąć,że im głębsze siedzisko tym lepiej. Ponadto z tyłu za plecami dziecka ściana gondoli także powinna zapewniać właściwy punkt podparcia.
Wózek spacerowy powinien być również odpowiednio wyważony tak by jego środek ciężkości pozwalał na swobodne omijanie licznych przeszkód.
Analizując trasy spacerów należy zauważyć ,że często przebiegają one w lasach, parkach miejskich. Tam często występującą przeszkodą są konary drzew, czy drobne kamienie. Nierzadko niestety poważne wyzwanie dla opon stanowi szkło z potłuczonych butelek. Zatem i opony powinny cechować się zwiększoną trwałością. Często pomijanym, ale równie istotnym aspektem jest kolorystyka pojazdu. Zależeć ona powinna od pory roku i warunków atmosferycznych. Dlatego też niektórzy producenci oferują pokrowce na gondole o rozmaitych barwach. Jesienią w porze deszczy, znakomicie sprawdzą się barwy ciemniejsze. Pozwolą one na skuteczne zamaskowanie różnego rodzaju plam i zabrudzeń. A tych jednak nie brakuje. Największym problemem zdaje się być wszechobecne błoto. Latem zaś kolory, jasne żywe dodadzą gondoli na atrakcyjności wizualnej. Zimą zaś warto wyposażyć swoją spacerówkę na dodatkowe zabezpieczenia daszku. Przydałyby się także dodatkowe materiały zwiększające poziom ciepła we wnętrzu pojazdu. Dalej ważne jest by wózek posiadał rozkładane oparcie. Dzięki temu, dziecko przyjmie korzystniejszą pozycję podczas trwania drzemki.
Dla właściwego bezpiecznego prowadzenia wózka, kolejną kwestią na jaką powinno zwrócić się uwagę jest szerokość oraz odpowiedni rozstaw kół. Pozwala on wszakże na zachowanie odpowiedniej przyczepności. Należy bowiem pamiętać, że nawierzchnia w różnych miejscach w czasie pokonywanie tras spacerowych będzie z pewnością zmienna. Inaczej wózek zachowa się na nawierzchni asfaltowej , inaczej na kostce brukowej. Z pewnością najtrudniej będzie prowadzić spacerówkę po tak zwanych kocich łbach. Ten typ zabudowy wiąże się zwykle z centrami turystycznymi miast, co podnosi atrakcyjność spacerów z dzieckiem.
Następnie zwracając uwagę na rozmiary dziecka i jego przyzwyczajenia, należy dobrać podnóżek . Ważne jest by kończyny dolne śpiącego dziecka nie miały bezwładnego kontaktu z podłożem.
Analizując te wszystkie fakty należy stwierdzić ,że choć wybór wózka nie jest zadaniem łatwym, na pewno warto go dokonać.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWózek spacerowy
Następny artykułWózki spacerowe dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here