Spacerówka z kubełkowym siedziskiem? Tak, to też jest możliwe!

W czasach obecnych w naszych sklepach możemy znaleźć wszystko. Piękne i modne ubrania, pyszne potrawy, sportowe samochody czy stylowe meble do domu. Każdy może kupić co chce, jest tylko jeden warunek, musimy mieć pieniądze. Człowiek w pogoni za pieniądzem potrafi zrobić bardzo wiele. Ojcowie wyjeżdżają za granicę, by zdobyć lepsze wynagrodzenie, a matki poświęcają się pracy, zamiast zostać z dzieckiem w domu. Wszystko dla pieniędzy. Jednak rodzice zarabiają te pieniądze zazwyczaj nie dla siebie, a dla swojego potomstwa. Na ulicach możemy zobaczyć najmodniejsze wózki dla dzieci, kolorowe zabawki czy piękne ubrania. Dzieci w dzisiejszych czasach mają wszystko, czego zapragną.
W sklepach z zabawkami roi się od pięknych lalek i samochodzików, znanych z bajek. Każdy dwulatek musi mieć swój rowerek. A kobiety w ciąży, kupują zazwyczaj najmodniejsze wózki dla dzieci, nosidełka i foteliki do samochodu. Jednak warto pamiętać o tym, że nie liczą się najmodniejsze wózki dla dzieci, a najbezpieczniejsze! Dlatego rodzice wydają mnóstwo pieniędzy na bezpieczne wózki, które będą wygodne dla dziecka.
Dzisiejsza modelowa rodzina to dwa plus jeden. Dlatego rodzice mogą pozwolić sobie na to, by spełnić praktycznie każdą zachciankę dziecka. Modne ciuszki, wygodne nosidełka i najmodniejsze wózki dla dzieci to standard w każdej dobrze prosperującej rodzinie. Dzisiaj społeczeństwo od nas wymaga, by nasze dzieci były ubierane w markowe ciuchy. Biedniejsza i skromniejsza odzież nie jest dobrze traktowana przez rówieśników.
Młodzi ojcowie konkurują ze sobą, kto ma lepszy samochód, a mamy wybierają tylko najmodniejsze wózki dla dzieci. Chcemy żyć na poziomie, zapominając o tym, że to my jesteśmy tym poziomem. Choćbyśmy kupili najpiękniejszą sukienkę dla swojej córki, choćbyśmy mieli najmodniejsze wózki dla dzieci, jeżeli nie będziemy potrafili zachować się kulturalnie i elegancko, zawsze będziemy postrzegani jako ktoś gorszy. Dlatego swoim dzieciom, nie powinniśmy wmawiać, że markowe ciuchy są najważniejsze. Swojemu potomstwu powinniśmy przekazywać wartości i życiowe mądrości, które sprawią, że nasze dzieci staną się lepszymi i mądrzejszymi.
Oczywistym jest, że dobry i zadbany wygląd dziecka jest bardzo ważny, ale czy ważne są najmodniejsze wózki dla dzieci? Raczej nie, dla małego dziecka najważniejszy jest bezpieczny i wygodny wózek, a nie modny! Dlatego, nie kierujmy się tylko pieniędzmi w życiu, ale również i innymi wartościami.
Od najmłodszych lat chcemy zapewnić naszym pociechom, jak najlepsze warunki. Pamiętajmy o tym, że najlepsze warunki, to nie koniecznie te najbogatsze. Nasz noworodek nie będzie wiedzieć, czy mamusia woziła go modnym wózeczkiem, ale będzie wiedzieć o tym, że taty nie było przy narodzinach, bo pracował za granicą.
Wartości, które powinniśmy przekazać dzieciom, to nie pieniądze, ale uczciwość, pracowitość i prawdomówność. Człowiek bogaty, nie koniecznie musi być szczęśliwy, ale człowiek wzbudzający szacunek, respektowany i podziwiany, zapewne jest szczęściarzem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here