Czy duże koła w spacerówkach są wygodne?

Wybór wózka jest niezwykle ważnym i co za tym idzie – czasochłonnym przedsięwzięciem w życiu każdego młodego rodzica. Zazwyczaj wymaga odwiedzenia kilku lub nawet kilkunastu sklepów z akcesoriami dziecięcymi, porównania funkcjonalności i cen. Jak wybrać najlepszy i jednocześnie najwygodniejszy wózek dla naszego malucha?

Najpopularniejsze rodzaje wózków

Obecnie, mamy do czynienia z bardzo różnorodną ofertą produktową w tym zakresie – od wózków wielofunkcyjnych tzw. 2w1 lub 3w1, poprzez wózki gondole, wózki spacerówki (wiele odmian), wózki parasolki (lekkie i małe, przez co idealne do auta), wózki trójkołowe, aż po tzw. wózki rowerki czy jeździki.

Wózek dziecięcy gondola – idealny na pierwsze spacery
Nie da się ukryć, że najlepszym i jedynym bezpiecznym wózkiem dla noworodka oraz niemowlęcia, które jeszcze nie siedzi jest wózek dziecięcy gondola. Umożliwia on ułożenie dziecka w bezpiecznej pozycji – na plecach lub na brzuchu (starsze dzieci). Gondole posiadają specjalne daszki, które chronią malucha przed szkodliwym wpływem światła słonecznego. Dodatkowo, większość modeli posiada w zestawie folię przeciwdeszczową, moskitierę, osłonki dla ręce dla rodzica (szczególnie przydatne w zimie), uchwyt na kubek lub butelkę, specjalną torbę na rzeczy dziecka, moskitierę oraz tzw. koszyk na zakupy (zlokalizowany pod siedziskiem).

Wózek dziecięcy gondola jako zapasowe łóżeczko
Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają kołysanie. Gondole sprawdzają się w tym zakresie idealnie. Przez pierwsze miesiące życia dziecka, wózek głęboki spokojnie może służyć jako łóżeczko np. podczas podróży, na spacerze, w sklepie czy gdziekolwiek indziej, gdzie akurat przebywamy, a maluch potrzebuje krótkiej drzemki. Dużym plusem jest w tym przypadku to, że tego typu wózek, możemy np. ustawić w sypialni blisko naszego łóżka przez co zaoszczędzimy chociażby częstego biegania do pokoju malucha.

Kiedy wózek dziecięcy gondola – kiedy zrezygnować na rzecz spacerówki?
Dzieci do szóstego miesiąca życia, zazwyczaj nie wykazują jeszcze zainteresowania zmianą pozycji jazdy. Im maluch starszy, tym więcej chce zobaczyć – bardzo często wiąże się to z odmową jazdy w wózku głębokim. Wtedy też, warto spróbować „przesiąść się” na tzw. spacerówkę. Większość dostępnych obecnie modeli posiada możliwość regulowania oparcia do pozycji leżącej lub półleżącej – jest to nieoceniona możliwość dla rodziców, którzy decydują się na pierwszą jazdę spacerówką z niemowlakiem, który nie opanował jeszcze w pełni sztuki siadania.

Opinie innych rodziców
Wybór wózka możemy poprzedzić dokładnym rozeznaniem w temacie za pomocą sieci. Warto poczytać opinie na forach internetowych, gdzie rodzice dzielą się spostrzeżeniami na temat różnych marek i modeli, opisują jak długo dany typ wózka im posłużył czy zdradzają wady – często niewidoczne gołym okiem na sklepowej wystawie.

Zakup wózka w internecie
Wiele osób decyduje się na zakup używanego wózka w sieci. Warto rozważyć takie rozwiązanie. Bardzo często, sklepy internetowe oferują również tanią i szybką dostawę nowych wózków – daje to możliwość zapoznania z produktem w domowym zaciszu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here