Prezent dla przedszkolaka – pierwszy pojazd

0
1202

Dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym dostaje mnóstwo różnego rodzaju prezentów. Jeśli posiada swój pokój, jest on wypełniony po brzegi rozmaitymi zabawkami, puzzlami, grami, klockami i akcesoriami kreatywnymi. W pewnym momencie zarówno rodzice, jak i dziadkowie, czy chrzestni dziecka, zastanawiają się co kupić przedszkolakowi na prezent np. z okazji kolejnych urodzin. W roli podarunków dla przedszkolaków świetnie sprawdzają się małe pojazdy, takie jak rowery, deskorolki, hulajnogi, czy auta dla dzieci na akumulator. Oto ich porównanie. 

Rower biegowy i trójkołowy oraz inne pojazdy na pedały

Maluch w wieku przedszkolnym z pewnością ucieszy się z rowerka biegowego lub trójkołowego. Można mu też sprezentować czterokołowca z odczepianymi kółkami bocznymi, którego będzie mógł używać przez kilka ładnych lat. Niemalże każdy sklep z zabawkami oferuje co najmniej kilka modeli dziecięcych rowerków biegowych i wielokołowych oraz innych pojazdów napędzanych pedałami (takich jak np. mikro wywrotki, ciągniki czy koparki). Ile trzeba wydać na taki prezent? Od 200 do nawet 1500 zł. 

Deskorolka i fiszka 

Przedszkolakowi powinna przynieść radość także deskorolka lub fiszka (mniejsza i lżejsza odmiana deski w kształcie rybki). Przed jej zakupem warto pamiętać o tym, by ocenić naturalne predyspozycje fizyczne dziecka, bowiem nie każdy maluch potrafi korzystać z deskorolki. Proste plastikowe fiszki można dostać w niemalże wszystkich sklepach z zabawkami – niektóre z tych sklepów, takie jak np. www.ekstrazabawki.pl, posiadają w ofercie również modele profesjonalne (longboard), czy z napędem elektrycznym. Cena? Od 100 do 800 zł za typową deskorolkę i od 1000 do nawet 2000 zł za wariant elektryczny.

Hulajnogi nożne i elektryczne 

Kolejnym pojazdem, który może przypaść do gustu dziecka w wieku przedszkolnym, jest hulajnoga. To bardzo prosty w obsłudze gadżet przydatny w trakcie wakacji i spacerów po parku. Na rynku można spotkać zarówno hulajnogi zabawkowe (wykonane z drewna, plastiku i innych tworzyw sztucznych), przeznaczone dla bardzo małych dzieci, jak i sportowe (metalowe i aluminiowe), nadające się do użytku przez maluchy od 3 roku życia. Wśród produktów oferowanych przez sklepy z zabawkami i markety sportowe można znaleźć również modele z napędami elektrycznymi. Hulajnoga to wydatek rzędu od 100 do nawet 1600 zł (najwyższa cena dotyczy oczywiście wariantu elektrycznego).

Motory, quady i samochody elektryczne dla dzieci

Ostatnimi wartymi uwagi pojazdami, zdobywającymi coraz większą popularność, są małe motory, quady i auta dla dzieci na akumulator. Miniaturowe wersje standardowych pojazdów wyposażone są w napędy elektryczne o niskiej mocy, umożliwiające rozwinięcie nieznacznych prędkości. Niewielkie samochody dla dzieci w wieku przedszkolnym podlegają ładowaniu sieciowemu. Można je polecić na bardzo ważne okazje np. rodzicom chrzestnym. Ile kosztują? Spotyka się modele jednoosobowe w cenie ok. 600 zł, większe kosztują odpowiednio drożej. 

Pierwszy pojazd jest doskonałym pomysłem na prezent dla przedszkolaka. Wśród jego zalet można wymienić różnorodność modeli, dużą rozpiętość cenową i potencjał do długotrwałego użytkowania. Rower, deskorolka, hulajnoga, czy auto elektryczne ucieszy niemalże każdego malucha.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here