Naturalne metody ułatwiające zajście w ciążę

Wiele par, które starają się o dziecko zastanawia się, w jaki sposób zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia. Co zrobić, aby wytypować dni płodne i rozpocząć radosny czas oczekiwania na potomka?

Przede wszystkim obserwacja

Podstawą powinna być obserwacja organizmu, którą prowadzi kobieta. Organizm wysyła bowiem pewne sygnały, świadczące o tym, że w tym czasie dochodzi do owulacji, a tym samym- zwiększa się prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Co kobieta powinna robić i na co zwrócić uwagę? Wiele wskazówek można znaleźć na stronie plodnosc.pl, ale podstawową metodą jest mierzenie temperatury, która w czasie owulacji wzrasta. Ponadto, panie obserwują śluz wydobywający się z pochwy, a gdy staje się bardziej przezroczysty i rozciągliwy, to również świadczy o rozpoczynającej się owulacji. Ponadto w tym czasie mogą zacząć boleć piersi, a także podbrzusze- jest to tzw. ból owulacyjny, może dochodzić także do plamienia.

Co zrobić, żeby ułatwić zajście w ciążę?

Niektórzy zastanawiają się czy mogą zrobić coś jeszcze aby zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Specjaliści wskazują, że często skuteczność naszych starać związana jest z jakością śluzu. Co zatem zrobić, aby poprawić jego właściwości? Wśród najprostszych metod wymienia się spożywanie odpowiedniej ilości wody, gdyż uwodnienie organizmu doprowadza także do zwiększenia ilości wody także w śluzie. Zależność jest prosta: im bardziej wodnisty śluz, tym bardziej rozciągliwy i tym samym łatwiejsze zadanie mają plemniki, by dotrzeć do komórki jajowej. Ważne jest, żeby pić zwykłą wodę, szczególnie na początku cyklu oraz tuż przed owulacją.  Co jeszcze? Niektórzy wskazują, że również zioła mogą mieć korzystny wpływ na zajście w ciążę, chociaż obecnie korzysta się raczej z ziół dostęnych w aptece jako suplementy diety. Jednym z nich jest olej z wiesiołka, który dostarcza do organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe, przez co poprawia wiele procesów zachodzących w organzimie. Tym samym również poprawiając jakość śluzu.

Dieta

Duże znaczenie, choć nie każdy ma tego świadomość, ma również dieta przyszłęj matki. Nie tylko wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych w planowaniu ciąży, ale też dużo wcześniej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here