Jak przezwyciężyć strach?

Czujesz narastające zaniepokojenie nawet wtedy, gdy wiesz, że nie masz się czego bać? Czasami odczuwasz paniczny strach? Nie możesz przestać się czymś martwić? W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z fachowej pomocy.

Poczucie strachu czy lęku może dotknąć każdego z nas. To coś całkowicie naturalnego, ale wtedy, gdy strach czy lęk zaczynają narastać, mogą również wpłynąć negatywnie na całe życie. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

Strach może być paraliżującym uczuciem, które mogą przybierać również formę nasilonych fobii, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zespołu ostrego stresu czy stresu pourazowego i prowadzić do nerwic. W takiej sytuacji nie warto siedzieć z założonymi rękami, ale zacząć działać, aby uwolnić się od uczucia lęku. Dzięki różnym technikom można znacząco poprawić swoją jakość życia.

Co może pomoc w poradzeniu sobie z lękami?

  • jeśli czekają cię ważne zmiany w życiu, sprawdź, czy nie można ich odłożyć
  • rozwiązuj narastające konflikty w relacjach z innymi tak szybko, jak to możliwe
  • pamiętaj o zdrowym trybie życia
  • relaksuj się częściej, na przykład zacznij uprawiać sport, czytać, korzystaj z technik relaksacyjnych, które uczą prawidłowego oddechu
  • ogranicz używki – alkohol, papierosy i inne

Jeśli jednak te porady nie pomagają, a lęk cały czas narasta, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy ekspertów. Centrum Dobrej Terapii z Krakowa to jeden z ośrodków, w którym można otrzymać profesjonalną pomoc w ramach terapii lęku.

Terapia ta polega przede wszystkim na indywidualnej pracy z pacjentem – psychoterapia skoncentrowana jest wtedy na odnalezieniu przyczyny lęku oraz jej takim postępowaniu, aby sprawić, że pacjent będzie znów czuł się komfortowo. Także uczy ona radzenia sobie w stresujących sytuacjach, które mogą powodować nasilenie objawów. W niektórych przypadkach zalecana jest farmakoterapia.

Do skorzystania ze swoich usług zachęca specjalistyczny ośrodek pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej i psychiatrycznej Centrum Dobrej Terapii z Krakowa. Więcej informacji można uzyskać na stronie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here