Rozstępy po ciąży – jak z nimi walczyć?

0
1594

Rozstępy po ciąży, które powstają w wyniku silnego rozprężania się skóry, to problem, z którym zmaga się wiele młodych mam. Niestety, to jednocześnie taki typ mankamentu urody, który nie zniknie ze skóry samoistnie, a przy tym bardzo trudno pozbyć się go tylko i wyłącznie przy pomocy domowych metod. Znacznie szybciej i prościej mogą poradzić sobie z tym problemem kobiety, które zadbały o odpowiednią pielęgnację skóry w trakcie ciąży, a dodatkowo zaczęły walczyć z powstałymi rozstępami na brzuchu zaraz po jej zakończeniu. Najczęściej jednak zdarza się, że kobiety zaczynają poważnie myśleć o usuwaniu rozstępów w momencie, gdy wyglądem przypominają blizny, przez co są dużo trudniejsze do usunięcia. Jak zatem skutecznie walczyć z rozstępami po ciąży? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy specjalizują się w usuwaniu nie tylko rozstępów, lecz także innych, trwałych zmian skórnych.

Rozstępy na brzuchu po ciąży – czy dobry krem wystarczy?

Powstawanie rozstępów na brzuchu w trakcie ciąży jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem, z którym ma do czynienia większość ciężarnych. Wynika to z przeciążeń mechanicznych, związanych z intensywnym rozciąganiem się skóry i rozsuwania się włókien podporowych skóry. Aby nie dopuścić do powstania rozstępów, wiele ciężarnych decyduje się na stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych jeszcze w trakcie trwania ciąży. I jest to bardzo dobry kierunek, bo można w ten sposób zwiększyć rozciągliwość skóry i zmniejszyć jej skłonność do rozrywania się, a niekiedy całkowicie uchronić się przed problemem rozstępów. Zdarza się tak, że dzięki odpowiedniej pielęgnacji w trakcie ciąży powstałe rozstępy są tak mało widoczne, że można je usunąć przy pomocy domowych metod, np. specjalistycznych kosmetyków w połączeniu z masażem. Jeśli jednak podczas ciąży, jak również po jej zakończeniu, nie stosowałyśmy żadnych preparatów, a nasze rozstępy przypominają wyglądem blizny, niezbędne będzie skorzystanie z pomocy specjalistów.

Laserowe usuwanie rozstępów

Istnieje wiele metod stosowanych przez specjalistów w celu usunięcia rozstępów, jednak większość z nich potwierdza, że obecnie najlepsze efekty przynoszą zabiegi laserowe. Tego samego zdania są specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, która oferuje pacjentom usuwanie rozstępów tradycyjnymi laserami frakcyjnymi Icon Palomar 1540 i Alma Harmony Ipixel, jak również innowacyjnymi urządzeniami pikosekundowymi PicoSure oraz Discovery Pico. Urządzenia te pozwalają na przeprowadzenie bardzo skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych zabiegów z minimalnym okresem rekonwalescencji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie rozstępy będziemy w stanie usunąć całkowicie z powierzchni skóry, jednak przy pomocy odpowiednich urządzeń możemy zmniejszyć ich rozmiar i widoczność do minimum.

Usuwanie rozstępów laserem – czy zabieg jest bolesny?

Specjaliści z Kliniki Miracki, którzy na co dzień korzystają z tak innowacyjnych urządzeń, jak lasery Icon Palomar 1540, Alma Harmony Ipixel, PicoSure i Discovery Pico, uspokajają, że laserowe usuwanie rozstępów nie jest bolesne i w większości przypadków nie wymaga nawet zastosowania specjalnego znieczulenia – w trakcie terapii skóra jest chłodzona strumieniem zimnego powietrza, co pozwala zmniejszyć do minimum wszelkie odczucia bólowe. Warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne lasery pikosekundowe, które charakteryzują się krótkimi uderzeniami energii świetlnej o wysokiej mocy, dzięki czemu pacjent ma zapewniony zabieg bez ryzyka poparzeń i zniszczenia tkanek okalających leczony obszar.

Leczenie rozstępów – terapie łączone

Specjaliści przyznają, że leczenie rozstępów przynosi najlepsze efekty wtedy, gdy rozstępy są świeże, to znaczy mamy do czynienia z nimi nie dłużej niż kilkanaście miesięcy. Kiedy rozstępy ulegają zabliźnieniu, dużo trudniej się ich pozbyć. W takim przypadku specjaliści polecają połączenie terapii laserowej z innymi metodami leczenia, np. terapią światłem LED, mezoterapią czy ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym, aby móc osiągnąć jak najbardziej optymalne efekty leczenia.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania rozstępów znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/alma-harmony-ipixel/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here