Idealna spacerówka – czyli jaka?

0
1429

Wiele rodziców oczekuje funkcjonalnego wózka spacerowego dla swojej pociechy. Jednak, aby zostać posiadaczem takowego pojazdu dla dziecka należy wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu. Najczęstsze zalety, które powinna posiadać typowa spacerówka to przede wszystkim poręczność, zwinność oraz lekkość. Dobrze również, aby spacerówka łatwo się składała oraz można ją było modyfikować ze względu na jej przeznaczenie. W dzisiejszym poradniku dowiecie się jak wybrać wózek, który będzie spełniał wasze oczekiwania w czasie podróży ze swoim maleństwem.

Typ wózka – pomyśl o obszarze na którym najczęściej będziesz jeździć

To, gdzie najczęściej będziemy spędzać swój czas wraz ze swoim maleństwem najbardziej determinuje wybór ze względu na typ wózka dziecięcego. Podczas jazdy najważniejsza jest konstrukcja wózka, jak i rodzaj kół. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na rodzaj tworzywa, z którego został wykonany wózek – to właśnie on będzie decydować, czy spacerówka będzie sprawiać kłopoty przy przenoszeniu na schodach lub podczas jej składania.

Parasolka z małymi kółkami

Jednym ze znanych rodzajów spacerówek jest popularna lekka parasolka o małych kółkach. Taki model dziecięcej spacerówki sprawdzi się dla płaskich powierzchni, ponieważ niewielka średnica kół nie będzie amortyzować jazdy w czasie nierównego podłoża. Z tego względu parasolka z małymi kółkami polecana jest do jazdy w mieście, głównie po centrach handlowych oraz na równym chodniku. Dodatkowym plusem zakupu tego rodzaju wózka jest oczywiście jej lekka konstrukcja – bez problemu uda Ci się przenieść wózek ,jak i samodzielnie go złożyć.

Uniwersalna

Drugim typem wózka dziecięcego jest pojazd z większymi, solidniejszymi kołami. Z tego względu wózek zyskuje na wadze, ale i również na stabilności. Dodatkowo uniwersalne modele posiadają specjalną budę, które chronią malca przed opadami, wiatrem oraz słońcem. Cybex spacerówka to jedna z propozycji, którą można znaleźć w ofercie dobrych producentów pojazdów dla dziecka. Dużą zaletą również tego typu spacerówki jest dodatkowa kieszeń, którą często znaleźć można nad kołami wózka. Cybex spacerówka to również pojazd, który może pochwalić się dodatkowym miejscem na akcesoria oraz zabawki dla dziecka.

Bezpieczeństwo

Przy wybieraniu funkcjonalnego wózka nie zapominajmy o najważniejszych dodatkach, które będą odpowiadać za bezpieczeństwo malucha podczas jego jazdy. Jednymi z nich są oczywiście pasy, którymi maluch będzie zapięty do siedziska podczas podróży. Dodatkowo warto zadbać, aby spacerówka posiadała stolik dla maleństwa oraz dodatkowe komory, które przydadzą się do przechowywania najważniejszych rzeczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here