Polecany produkt

Podczas planowania potomstwa i oczekiwania na rozwiązanie młodzi rodzice mają przed sobą nie lada wyzwanie, za rogiem czeka na nich bowiem największy szczyt do zdobycia, czyli wychowanie dziecka. Rodzicielstwo to piękna przygoda, choć niekiedy stawia nas przed nie lada problemami. Pierwsze dylematy zaczynają się już na etapie kompletowania wyprawki dla maluszka i na tym się dzisiaj skupimy.

Jest wiele elementów, które polecają nam blogerzy oraz strony dla rodziców, ale czy naprawdę to wszystko jest nam niezbędne? Czy konieczna jest huśtawka z funkcją wibrowania, specjalna poduszka do karmienia w kształcie rogala, chodzik, szelki, ogrom interaktywnych zabawek, które mówią w pięciu rożnych językach? Prawdopodobnie bez wielu tych przedmiotów możemy się obyć, a jeszcze inne kupimy w szale zakupowym i prawdopodobnie nigdy ich nie użyjemy. Co zatem powinno koniecznie znaleźć się w wyprawce dla naszego wyczekiwanego potomka?

Pierwszą i oczywistą rzeczą są wszelkiego rodzaju artykuły pielęgnacyjne, ale i tutaj warto postawić na minimalizm. Jeśli chodzi o kosmetyki lepiej będzie kupić małe opakowania hipoalergicznych produktów, w które rynek obecnie obfituje. Dopiero gdy upewnimy się, że skóra naszego dziecka dobrze reaguje na dany środek możemy sięgnąć po większe, bardziej ekonomiczne opakowania. Tak samo sprawa wygląda z pieluchami, jeśli stawiamy na wygodę i decydujemy się używać tych jednorazowych, pamiętajmy jednak, że w dzisiejszych czasach mamy możliwość stosowania ekologicznych wielorazowych pieluch, które nie mają wiele wspólnego z tetrowymi, czyli tymi, których pranie spędzało z sen z powiek naszym matkom.

Kolejnym podstawowym elementem jest pokój lub też kącik dziecięcy, oczywiście musi tam stanąć łóżeczko, a doświadczeni rodzice zgodzą się, że im prostsze, tym lepsze. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić swobodnie możemy kupić zwykłe łóżeczko ze szczebelkami i pomalować je bezpieczną dla dzieci akrylową farbą, która jest odporna na wgryzanie małych ząbków. Przyda się też przewijak na łóżeczku, będzie on szczególnie pomocny przy nocnym przewijaniu, kiedy naprawdę docenimy to, że wszystko czego potrzebujemy jest w zasięgu ręki.

Ubranka to temat, który jest w stanie pokonać każdego, nawet najbardziej twardo stąpającego po ziemi przyszłego rodzica. Ale zanim wykupicie połowę sklepu pamiętajcie, że wasze dziecko będzie rosło bardzo szybko i wielu z tych ubranek prawdopodobnie nie założycie dziecku ani razu. Stawiajcie raczej na prostotę i wygodę swoją oraz dziecka. Miękkie materiały i proste do założenia ubranka będą waszym największym przyjacielem w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Na samym końcu król każdej wprawki, czyli oczywiście wózek. Dobrze żeby był wielofunkcyjny, zwrotny, lekki i miły dla oka – w końcu będziemy na niego patrzeć przez jakieś dwa lata na każdym spacerze. Godne polecenia są wózki dla dzieci stokke, które każdego zachwycą swoim oryginalnym designem i możliwością dopasowania wózka do indywidualnych potrzeb każdego rodzica i każdego małego pasażera.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here